دیوار قلعه کلات اهرم جز این قلعه و اثر تاریخی است به گزارش تنگستان نما،

به گزارش تنگستان نما، در پی اظهار نظر مسئول میراث فرهنگی استان با رسانه ها دال بر اینکه دیوار تخریب شده قلعه کلات در زلزله دیوار بی ارزش و جز این اثر تاریخی محسوب نمی شود باید گفت کاملا در اشتباه به سر می برید؟ و بروید اطلاعات خود را تکمیل کنید.

زلزله ۴.۹ ریشتری در بامداد امروز اهرم را لرزاند، این زلزله اثر تاریخی قلعه کلات(زائرخضر خان اهرمی) را فرو ریخت.

پس از فروریختن دیوار تاریخی قلعه کلات معاون میراث فرهنگی استان بوشهر در مصاحبه با رسانه های استان این دیوار تاریخی را بی ارزش خواند.

در پاسخ به این مسئول باید گفت: آقای معاون شما به چه دلیلی این دیوار را بی ارزش می خوانید در حالی که این دیوار دو برج بزرگ این قلعه که یکی از برج ها جای گلوله توپ انگلیسیها به یادگار مانده را به هم متصل می کند, پس کاملا اشتباه فرمایش می کنید و لطف کنید بیان خود را اصلاح کنید.

مسئولین میراث فرهنگی استان اگر اطلاعی از تاریخ این قلعه ندارند و یا اگر دارند و خود را به آن راه زده اند بدانند مردم هوشیاران.

این طور که معلوم است دوستان مسئول خود را به بی خیالی زده اند، تا زیر بار هزینه های احتمالی ترمیم دوباره این بنا شانه خالی کنند که صد البته تنگستانیها منتظرند تا در اسرع وقت و پیگیری مسئولین کار باز سازی و مرمت دیوار این اثر تاریخی هر چه سریعتر انجام شود.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

نظر شما !!
  1. هستیم پای کار

    با سلام .
    لطفا در صورت نداشتن اطلاعات کافی از انتشار چنین گزارش هایی اجتناب نمایید که موجب تشویش اذهان عمومی می شود . زیرا اهداف برخی از شما جهت بالا بردن بازدید سایت خودتان است . تصاویری از این قلعه در آرشیو اداره کل میراث فرهنگی می باشد که این دیوار وجود ندارد و طبق شواهد بعدها با مصالح جدید کار شده است که در این تصاویر نیز گویای این موضوع است .

  2. رسول

    سلام واقعا دریابید تنگستان با آثار تایخی یاد میکنند مثل کلات اهرم وموزه شهید ریئسعلی دلواری