همایش نهال کاری در روستای سمل شمالی تنگستان+ تصاویر به گزارش تنگستان نما،

همایش نهال کاری با حضور مهندس دانش پور معاون فنی، مهندس نصراللهیان رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و آزاده قاسم زاده رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان تنگستان برگزار شد.

در این مراسم جهت ترویج فرهنگ نهال کاری و آموزش نسل جدید به منظور حفظ و حراست از منابع طبیعی و درختکاری سعی شد نسل آینده حضور فعال داشته و در امر نهال کاری آموزش های لازم به آنها منتقل شود.

 

آزاده قاسم زاده رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان تنگستان در حاشیه مراسم در گفتگو با خبرنگار تنگستان نما گفت: همه‌ ی مردم و مسئولان باید در حفظ فضای سبز به‌ ویژه فضای سبز جنگل‌ها و مراتع، به‌عنوان یک وظیفه کوشا باشند.

قاسم زاده افزود: با توجه به اینکه در سال های اخیر با کمبود منابع آبی روبرو هستیم، فرسایش خاک را داریم، همه بویژه رسانه های جمعی باید کمک کنند و برای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، حضوری موثر داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: باید از تهاجم به جنگل‌ها و باغ ها جلوگیری شود زیرا بیم آن می ‌رود که برخی از این گونه‌ های اصیل از بین بروند، بنابر این وظیفه‌ی همه، حراست و حفاظت از فضای سبز است.

به گزارش تنگستان نما، با توجه به برنامه ریزی قبلی انجمن بابت نهال کاری و مصادف شدن این روز با روز شهادت سردار بزرگ اسلام قاسم سلیمانی، با حضور مادر شهید امین الله غریبی سملی، جهت گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهید روستای سمل، شهیدان غلامرضا غلام زاده، نامدار مسیح گل، جانباز شهید علی حیدری و شهید امین الله غریبی به نام هر یک از شهدای روستا و همچنین به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی نهال هایی کاشته شد و نام شهدای گرانقدر بر روی نهال ها ثبت شد.

انتهای پیام/