رژیم‌های غیراصولیِ کاهش وزن، آسیب‌زننده است به گزارش تنگستان نما،

به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ فروغ شریف‌آرا با اشاره به شیوع اضافه وزن در استان بوشهر، درباره مراحل رژیم تغذیه‌ای کاهش وزن گفت: برای کاهش وزن ابتدا فرد باید بپذیرد که از وضعیت جسمی و وزنی خود ناراضی است، اما باید ابتدا شروع به دوست داشتن خود کند و سپس با درنظرگرفتن سلامتی، زیبایی و حفظ پوست، برای کاهش وزن خود هدف‌گذاری منطقی داشته باشد.

این رژیم‌درمانگر ادامه داد: فردی که دارای اضافه‌وزن است و قصد دارد وزن خود را کاهش دهد باید زیر نظر کارشناس تغذیه یک رژیم غذایی اصولی و مشخصی را آغاز کند که بیشترین شباهت را به عادت‌های غذایی خودش داشته باشد. از عادت‌های کوچک شروع کند و کم‌کم آن را تغییر دهد و جایگزین‌های مناسب برای آن پیدا کند.

این کارشناس تغذیه اضافه کرد: رژیم‌های تغذیه‌ای غیراصولی آسیب‌زننده است و امکان دارد موجب بازگشت وزن فرد شود. این آسیب هم از نظر جسمی و هم روانی است و می‌تواند به بدن، کبد، کلیه و پوست فرد آسیب وارد کند.

او از این افراد که ممکن است از روند رژیم درمانی خود ناامید شوند، خواست که برای افزایش اعتماد به نفس، موفقیت‌های خود را در نظر بگیرند و خود را بیش از آن که تنبهه کنند، تشویق کنند.

شریف‌آرا از در پایان از این افراد خواست که رژیمشان معقول و متعادل باشد و برای این که استرسشان افزایش پیدا نکند هر شب خود را وزن نکنند. برخی افراد باید ماهی یک بار و برخی دیگر دو هفته ای یک بار خود را وزن کنند.