فرماندار: توسعه صنعت پوشاک از اولویت‌های گناوه است به گزارش تنگستان نما،

به نقل از ایرنا؛ غلامرضا مهرجو روز پنجشنبه در نشست توسعه صنعت پوشاک شهرستان گناوه افزود: تامین مالی، سرمایه و انعطاف پذیری در مقررات و قوانین در توسعه و فعال شدن تولید پوشاک مهم و باید مورد  توجه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: تامین مواد اولیه و تجهیزات در به چرخش درآوردن صنعت پوشاک لازم است تا بتوانیم این شهرستان را به  قطب پوشاک تبدیل و به دیگر نقاط استان تسری و با شهرهایی نظیر مشهد و تبریز رقابت کرد.

مهرجو گفت: نوع مدل و طراحی در صنعت پوشاک باید به گونه‌ای باشد که بتواند به نیاز داخلی کشور پاسخ داده و تقاضا برای محصول ایجاد کند که این امر مستلزم آموزش‌های  لازم است.

فرماندار گناوه با اشاره به اینکه بازار این شهرستان از بازارهای مهم، مطرح و در پیوند با سایر بازارهای کشور است گفت: در زمینه صنعت پوشاک گام‌های اولیه در این شهرستان   برداشته شده به‌گونه‌ای که افراد کم بضاعت و بی‌سرپرست با اولویت بانوان را پوشش می‌دهند.
وی ادامه داد: نگاه ما به این صنعت یک نگاه فراگیر به کل شهرستان با رویکرد توسعه اشتغال روستایی و پایدار، کاهش فقر و توانمندسازی افراد جامعه است.

وی  اظهار کرد: تامین مالی و سرمایه مورد نیاز مهمترین مساله اشتغال در شهرستان گناوه است که با بهره‌مندی از منابع مالی ایجاد شده شامل تسهیلات اشتغال،صندوق کارآفرینی امید و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) می‌توان گام موثری برای اشتغال پایدار در این شهرستان برداشت.

مهرجو گفت: برای حمایت و تشویق بیشتر تولیدکنندگان فرایندها و مقررات موجود باید کوتاه‌تر و انعطاف پذیرتر شود تا سرعت‌بخشی لازم در اشتغال‌زایی و تولید انجام شود.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری بوشهر گفت: باتوجه به اینکه شهرستان گناوه در جمع ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور قرار گرفته، طرح و برنامه‌هایی برای اشتغال و سرمایه‌گذاری در این منطقه درنظر گرفته شده است.

رسول رستمی افزود: در این شهرستان ظرفیت  و امکانات مناسبی برای توسعه صنعت پوشاک وجود دارد و باید از این فرصت برای اشتغال‌زایی استفاده کرد.

وی افزود:با توجه به اینکه صنعت پوشاک در شهرستان گناوه از صنایع پیشرو استان به‌شمار می‌رود، وجود امکانات و مواد اولیه این صنعت در این شهرستان چشم‌انداز مناسبی برای  راه‌اندازی صنعت پوشاک است.