بیماران کرونایی بوشهر ۱۰ نفر شدند/ تکذیب انتقال بیماران گیلان به بوشهر/ هشدار دادستان درباره سفر به استان به گزارش تنگستان نما،

سخنگوی وزارت بهداشت ظهر یکشنبه در گزارش روزانه خود درباره مبتلایان به کرونا گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر به  ۱۰ نفر رسید.

به گزارش «خلیج فارس»؛ کیانوش جهان‌پور با اشاره به اینکه تا کنون ۶ هزار و ۵۶۶ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند، افزود: در کشور ۴۹ مورد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته داشته‌ایم و بنابراین تا کنون ۱۹۴ نفر به طور قطعی به علت ابتلا به کووید ۱۹ در کشور جان باخته‌اند.

https://img9.irna.ir/d/r2/2020/03/08/4/157015264.jpg

او ادامه داد: همچنین تا کنون ۲ هزار و ۱۳۴ نفر بهبود یافته‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: وجود ۳۰ آزمایشگاه باعث شده که روند شناسایی مبتلایان به ویروس جدید کرونا سریع‌تر صورت گیرد.

نخستین بار پانزدهم اسفند بود که اعلام شد سه بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر شناسایی شده‌اند.

شانزدهم اسفند این تعداد به پنج و هفدهم اسفند به هشت نفر رسید.

شایعه انتقال بیماران کرونایی از رشت به بوشهر تکذیب شد
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر منتشر شده درباره انتقال بیماران کرونایی را از رشت به بوشهر تکذیب کرد.

دیشب در فضای مجازی استان بوشهر خبری دست به دست می‌شد مبنی بر اینکه تعدادی بیمار مبتلا به کرونا با پرواز اختصاصی از رشت به عسلویه انتقال یافته‌اند تا برای درمان به بیمارستان شهدای خلیج فارس منتقل شوند.

این بیمارستان به عنوان بیمارستان معین یا ریفرال بیماران حاد تنفسی در استان بوشهر تعیین شده است.

هشدار دادستان بوشهر درباره سفر به استان

دادستان بوشهر از هموطنان خواسته با توجه به اینکه برای پیشگیری از شیوع کرونا خدمات گردشگری ارائه نمی‌شود، از سفر کردن به این استان خودداری کنند.

علی حسن پور گفت: به همه هموطنان توصیه و تاکید می‌شود استان بوشهر را برای سفر‌های نوروزی خویش انتخاب نکنند، زیرا برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ارائه هرگونه خدمات در مراکز گردشگری، بوستان‌های ساحلی و اقامتگاه‌های بوم‌گردی ومهمان پذیر‌ها، خانه‌های مبله و غیره به مسافران در این استان ممنوع است.

او  افزود: در صورت مشاهده هرگونه مسافر مشکوکی در بدو ورود و یا در شهر‌های استان با دستور قضایی و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی به منظور اطمینان از سلامتی به مدت ۱۴روز قرنطینه خواهد شد.

دادستان بوشهر بیان کرد: در صورت واگذاری منازل مبله به مسافران در این ایام، با واگذارکنندگان غیر مجاز برخورد قانونی صورت می‌گیرد و این گونه منازل نیز فوری با دستور قضایی بسته خواهد شد.

پیش از این هم استاندار بوشهر از هموطنان خواسته بود برای حفظ سلامتی خود و ساکنان استان بوشهر، در شرایط کنونی به این استان سفر نکنند.