شهردار اهرم خواستار توقف پروژه های ملی در محدوده ی شهر شد به گزارش تنگستان نما،

قاسم شکوه شهردار اهرم در گفتگو با خبرنگار تنگستان نما گفت: بیش از ۲۰۰ نیروی غیر بومی در پروژه های ملی و استانی در محدوده شهر اهرم مشغول بکار هستند؛ از استاندار استان و فرماندار تنگستان  درخواست توقف این پروژه ها را داریم.

شهردار اهرم گفت: چندین پروژه عمرانی بزرگ مانند راه آهن (واقع در ورودی اهرم از سمت شهر کلمه)، ایستگاه انتقال نفت (مجاور رودخانه فصلی اهرم و ابتدا جاده خاییز)، پروژه سد خاییز، پروژه محور اهرم – برازجان در محدوده و حریم شهر اهرم فعالیت می کنند که در این پروژه ها بیش از ۲۰۰ نیروی غیر بومی فعالیت دارند.

وی افزود: با توجه به خطر شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر که تاکنون علی رغم اقدامات خوب پیشگرانه توسط مسئولین امر تست سه نفر در استان متاسفانه مثبت اعلام شده است، بهتر است از فعالیت شرکت های مجری این پروژه ها جلوگیری شود.

قاسم شکوه تصریح کرد: طبق اطلاعاتی که کسب شده اکثر نیروهای غیر بومی این پروژه ها از استانهای تهران، خوزستان و استان‌های شمالی است و علی رغم ممنوعیت مرخصی، تعدادی از نیروهای رده بالای این شرکت ها پروازی و در رفت و آمد می باشند.

شکوه بیان کرد: تعدادی از نیروهای بومی نیز در این پروژه ها مشغول به فعالیت هستند که عمدتا در قسمتهای کارگری و خدماتی بکار گرفته شده اند و همین محیط های کاری که تجمعی از نیروهای بومی و غیر بومی است، خطر شیوع ویروس و انتقال آن به سطح شهر را افزایش خواهد داد.

شهردار هشدار داد: علی رغم اینکه گفته می شود که تست تب سنجی از  نیروها گرفته می شود ولی ممکن است بواسطه رفت و امد نیروهای غیر بومی به شهرهایشان این ویروس را با خود به منطقه منتقل کنند و تا جایی که گزارش شده لغو مرخصی نیروهای غیر بومی شامل مهندسین و نیروهای رده بالای شرکتهای مذکور نبوده و اکثرا در پایان هفته به شهرهایشان عزیمت می کنند.

شکوه با اشاره به اینکه گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان سه مورد مبتلا به ویروس کرونا را افرادی معرفی کرده که در خارج استان مبتلا به این ویروس شده اند، خوستار شد: از استاندار و فرماندار شهرستان که اقدامات و تصمیمات شایسته ای را در این روزهای بحرانی اتخاذ کرده اند درخواست می شود جهت حفظ سلامت شهروندان اهرمی حداقل تا پایان سال از فعالیت این پروژه ها در منطقه جلوگیری کنند و نیروهای غیر بومی به شهرهایشان بازگردند.

شکوه تاکید کرد: این درخواست‌ را تعدادی زیادی از شهروندان که نگرانی شیوع این ویروس در شهر را دارند از ما داشته اند که ما هم طبق وظیفه به مسئولین انتقال میدهیم.

شهردار اهرم در پایان از اقدامات و تلاشهای شبانه روزی مدیریت و پرسنل مرکز بهداشت شهرستان، مراکز درمانی و بیمارستان امام حسین(ع) اهرم تقدیر و تشکر کرد.

 

انتهای پیام/