زیرسوال بردن شهید زائرخضرخان اهرمی توسط یک مسئول تنگستانی به گزارش تنگستان نما،

عابد تمدنی/ بیستم فروردین ماه امسال در حالی گذشت که مصادف بود با روز شهادت زایر خضرخان اهرمی ملقب به امیر اسلام و سایت تنگستان نما بخاطر بی اهمیتی برخی مسئولین شهرستان و استان به این رویداد مهم، انتقاد خود را در این خصوص و از این تریبون اعلام می دارد.

در روزهای اخیر متاسفانه شاهد بودیم یکی از مسئولین تنگستانی در بستر فضای مجازی و یکی از گروه های واتساپی استان، شهادت زایر خضرخان اهرمی را زیر سوال می برد، که البته تعجب و سوال این داستان آن هم از یک تنگستانی و مسئول این شهرستان جای خود، ولی بی احترامی به بزرگان این دیار چیزی نیست که هر تنگستانی با غیرت به تاریخ خود، بخواهد از آن براحتی بگذرد.

آقای مسئول؛ اگر اطلاعات تان ناقص است جهت یاد آوری بد نیست بدانید شهرستان تنگستان دهها بزرگ مرد دیگر از جمله آیت الله “غلامحسین جمی، رئیسعلی دلواری، میرزا حسین معتقد اهرمی، باقر خان تنگستانی، علم الهدی اهرمی، آیت الله شیخ عبدالکریم تنگستانی، احمد خان تنگستانی و…. را دار است و این ها جز تاریخ پر ابهت و فراموش نشدنی ماست؛ اگر شما آنها را نمی شناسید می توانید تاریخ تنگستان را مطالعه کنید.

تاریخ درخشان و پر اقتدار ما می گوید شهیدان زائرخضر خان اهرمی و رئیسعلی دلواری برای دفاع از وطن، موجودیت و خاک تنگستان در کنار دیگر سران نهضت جنوب، در مقابل دشمن وقت یعنی برینانیای کبیر ایستادند و جنگیدند تا ضمن بیرون راندن نیروهای بیگانه از وطن نگذارند آنها دست درازی به خاک پاکشان کنند.

شهید زائرخضرخان اهرمی به واسطه شدت فشارهای استعمارگران انگلیسی مدتی در کوههای خائیز بسر برد و چندین سال در به در بود و سرانجام بدست یکی از خائنین محلی که از طرف انگلیسی‌ها اجیر شده بود، به همراه پسرش سام به شهادت رسید.
نکنه ی جالب اینجاست که هر دوی این بزرگواران به یک شیوه ترور‌ شده و به شهادت رسیدند.

آقای مسئول ! قلعه زائرخضرخان اهرمی در اهرم از او به یادگار مانده است که هم‌اکنون جای گلوله توپ جنگی انگلیسی‌ها بر دیواره آن پیداست؛ می توانید برای تفرج هم که شده وقت بگذارید و از قلعه بازدید کنید تا این بزرگ مرد و بزرگان دیگر شهرستان دلیر پرورتان را بیشتر بشناسید.

از شما به عنوان یک تنگستانی توقع و انتظار است که با نگاه به پیشینه پر افتخار تاریخی خود، با شدت و حدّت از بزرگان دیار دار الحماسه دفاع کنید نه اینکه با تکیه بر برخی گفته های باطل، حقایق را زیر سوال ببرید که البته این کارهای عَبَس و بیهوده راه به جایی نخواهد برد.

زائر خضرخان اهرمی یکی از بزرگان تنگستان و استان بوده که متاسفانه از سالهای قبل (که همچنان هم این رویه ادامه دارد) توسط برخی مسئولین شهرستانی و استانی مورد بی مهری قرار گرفته و می گیرد.