هشدار نسبت به کلاهبرداری کارت به کارت/کشف ۱۳ کیلو گرم حشیش به گزارش تنگستان نما،

مهمترین اخبار حوادث امروز شنبه ۳۰ فروردین را اینجا بخوانید.

هشدار پلیس آگاهی بوشهر درخصوص کلاهبرداری کارت به کارت

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر با اشاره به افزایش مبلغ کارت به کارت تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال بیان کرد: شهروندان می‌بایست در صورت دریافت هرگونه پیامک و برقراری تماس از سوی منابع یا افراد ناشناس به هیچ وجه فعلی به ادعای آنان را نخورده و به پای دستگاه‌های خودپرداز مراجعه نکنند.

سرهنگ جوشن سهرابی افزود: ممکن است برخی افراد متقلب و کلاهبردار با سوء استفاده از وضعیت موجود با شهروندان تماس گرفته و با بهانه‌هایی همچون برنده شدن در قرعه کشی اپراتور‌های تلفن همراه سفر به عتبات عالیات مسابقات رادیویی و به درخواست واریز مبالغ به حساب آنان داشته باشند.

وی با بیان اینکه برای دریافت هرگونه جایزه نیازی به مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز نیست، گفت: افراد شیاد پس از انتخاب سوژه‌های خود و کشاندن آن به باجه عابر بانک موجودی حساب مخاطب خود را از طریق هدایت تلفنی مهندسی شده و انجام شگرد‌های متقلبانه به حساب‌های غیر انتقال و اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان بوشهر در پایان به هموطنان توصیه کرد: مراقب به درخواست تلفنی یا حضوری افراد ناشناس برای انجام هرگونه عملیات بانکی انتقال وجه کارت به کارت و ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک بوده و هرگونه موارد مشکوک را با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میان بگذارند.

کشف ۱۳ کیلو گرم حشیش در بوشهر

فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر از کشف بیش از ۱۳ گیلوگرم حشیش و دستگیری ۴ متهم خبر داد.

سرهنگ ابراهیم عرب زاده بیان کرد: ماموران یگان امداد و کلانتری ۱۴ “تنگک” حین کنترل خودرو‌های عبوری در اجرای طرح غربالگری و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس در ورودی شهر بوشهر محور “عالیشهر- تنگک” همزمان به دو دستگاه موتورسیکلت مشکوک و آنان را برای بازرسی متوقف کردند.

او افزود: در بازرسی از موتورسیکلت‌ها مقدار ۱۳ کیلو و ۶۱۵ گرم مواد مخدر از نوع حشیش، کشف و چهار متهم نیز دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بوشهر عنوان کرد: متهمان با دستور مقام قضایی جهت ادامه تحقیقات در اختیار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفتند.

واژگونی پراید یک کشته و یک مجروح برجای گذاشت

رئیس پلیس راه استان گفت: در اثر واژگونی یک دستگاه پراید در محور انبارک به دلوار یک نفر کشته و یک تن مجروح شد.

سرهنگ پاپری بیان کرد:در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر واژگونی یک دستگاه خودروی پراید در محور انبارک به دلوار، بلافاصله ماموران انتظامی و کارشناس پلیس راه به محل حادثه اعزام شدند.

سرهنگ پاپری افزود: در این حادثه خودروی پراید از مسیر منحرف واژگون و به پایین پل سقوط کرده بود، که متاسفانه سرنشین آن به علت شدت جراحات در دم جانش را از دست می‌دهد و راننده خودرو مجروح و به بیمارستان منتقل می‌شود.

وی از شهروندان خواست: با توجه به اینکه رانندگی در جاده و به صورت طولانی، موجب خستگی و خواب آلودگی می‌شود نسبت به استراحت کافی بلافاصله پس ازاحساس خواب آلودگی اقدام کنند تا از بروز اینگونه حوادث دردناک جلوگیری شود.

کشف ۱۰۰ کیلو گرم تریاک در بوشهر

فرمانده انتظامی استان بوشهر از کشف ۱۰۰ کیلوگرم تریاک توسط ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

سردار خلیل واعظی بیان کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با انجام تحقیقات شبانه روزی در راستای اجرای طرح برخورد با عناصر اصلی توزیع مواد مخدر و با چتر اطلاعاتی از انتقال محموله مواد مخدر به استان‌های جنوبی مطلع شدند.

او عنوان کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری ماموران انتظامی شهرستان دیلم یک دستگاه خودرو سواری حامل مواد مخدر را شناسایی و طی عملیاتی هماهنگ در ایستگاه بازرسی شهید موسوی دیلم متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در بازرسی از خودرو مقدار ۱۰۰ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک که به صورت حرفه‌ای جاساز شده بود کشف و یک نفر در این رابطه دستگیر شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/م