پیشرفت ۴۵ درصدی سد خاییز تنگستان به گزارش تنگستان نما،

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر با اشاره به پیشرفت ۴۵ درصدی سد خاییز تنگستان گفت: بخش عمده اعتبارات این سد از محل مصوبات سفر استانی رئیس جمهور تامین می‌شود که از ۷۵ میلیارد تومان اعتبار آن ۶۰ میلیارد تومان از محل سفر تخصیص یافته است.

محمدی، با بیان اینکه آبگیری از سد خاییز امسال آغاز می‌شود افزود: این سد قادر است سالانه افزون بر ۱۵ میلیون متر مکعب آب نخلستان‌های تنگستان را تامین کند.

وی بیان کرد: این سد با آبیاری ۶۸۱ هکتار از نخلستان‌های تحت پوشش شبکه آبیاری اهرم، سبب افزایش راندمان آبیاری و ارتقاء کیفیت محصولات نخیلات می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر سد دالکی را از دیگر سدهای در دست ساخت استان دانست و تصریح کرد: سیستم انحراف سد دالکی روند اجرایی مطلوبی دارد که برای اجرای سیستم انحراف و تونل سد دالکی ۸۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است.

علی محمدی اعتبار اجرای سد دالکی را ۸۵۰ میلیارد تومان دانست و گفت: سیستم انحراف سد دالکی ۴۰ درصد و بدنه سد نیز بیش از ۱۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی، به سد ارغون کلمه پرداخت و افزود: در ساخت این سد تلاش‌های گوناگونی شد که در بارندگی‌های فصل آبی امسال، سد ارغون کلمه آبگیری شد.