امتحانات پایه نهم و دوازدهم در بوشهر برگزار می‌شود/ اعلام ساعت کاری ادارات به گزارش تنگستان نما،

عبدالکریم گراوند پیش از ظهر امروز در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: با توجه به حساسیت امتحانات مقطع نهم و دوازدهم و بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، امتحانات این دو مقطع در استان با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.

استاندار بوشهر بیان کرد: فرمانداران، بخشداران، شهرداران، هلال احمر برای برگزاری امتحانات و رعایت موارد بهداشتی همکاری لازم را با آموزش و پرورش داشته باشند.

وی تصریح کرد: از همه ظرفیت‌های استان برای برگزاری آزمون پایه های نهم ودوازدهم استفاده شود.

گراوند در مورد تغییر ساعات اداری استان هم گفت: طبق تصمیم ستاد ملی کرونا ساعت ادارات استان از ۱۰ خرداد از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ خواهد بود.

وی با قدردانی از تلاش های کادر درمانی استان برای مقابله با کرونا گفت: از امروز تا ۱۷ خرداد ماه به تمام بیمارستانهای موجود در استان مهلت داده می شود تا بخش ویژه‌ای برای درمان بیماران حاد تنفسی در نظر گرفته و تجهیز کنند.

استاندار بوشهر افزود: اگر بیماریابی که صورت گرفته انجام نمیشد میزان مبتلایان به کرونا در استان بیشتر بود اما اکنون شاهد هستیم که میزان بستری در استان روند ثابتی داشته است.

گراوند با قدردانی از همراهی مردم برای مقابله با کرونا افزود: اگر همراهی مردم ادامه نداشته باشد شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا خواهیم بود لذا انتظار داریم مردم استان همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با قدردانی از اقدام اصناف استان در تعطیلی بازار در عید فطر گفت: بازرسی از بازار با همکاری سازمان های صمت، اصناف، اماکن و علوم پزشکی برای رعایت موارد بهداشتی در بازار همچنان با جدیت انجام شود.

استاندار بوشهر بر استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای دعوت مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد.

گراوند تاکید کرد: تالارهای عروسی در استان همچنان تعطیل و عرضه قلیان در سواحل استان هم ممنوع بوده و شهرداری با همکاری دانشگاه و اماکن نیروی انتظامی نسبت به برخورد با عرضه کنندگان قلیان در سواحل و اماکن عمومی برخورد کنند.

انتهای پیام/