معاون استاندار: زمینه توسعه اقتصادی بوشهر با ارمنستان فراهم است

به گزارش "تنگستان نما"، سعید زرین‌فر  در نشست سفیر ارمنستان با فعالان اقتصادی استان بوشهر با بیان اینکه روابط ایران با ارمنستان یک روابط ویژه است اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران، توسعه روابط با کشورهای مختلف از جمله کشورهای دوست و همسایه را در اولویت قرار داده  که ارمنستان از جمله این کشورها است.

وی با بیان اینکه رابطه دو کشور ایران و ارمنستان بیشتر سیاسی بوده افزود: دو کشور در پی توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی هستند که سفر سفیر ارمنستان به بوشهر در  این مسیر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار بوشهر ظرفیت‌های این استان در عرصه تجارت و اقتصادی را برشمرد و  تصریح کرد: استان بوشهر در حوزه نفت، گاز، انرژی، پرورش آبزیان و صنایع پایین دستی از قابلیت بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد که امروز سفیر ارمنستان در ایران از این ظرفیت‌ها بازدیدکرد.

زرین‌فر با اشاره به بازدید سفیر ارمنستان در ایران از  اداره بندر و دریانوردی و امکانات بندرگاهی  و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر خاطر نشان کرد: قطعأ اینظرفیت می‌تواند زمینه توسعه اقتصادی ایران با ارمنستان را بیش از پیش فراهم کند.

وی تاکید کرد:  با توجه به وجود ظرفیت‌های مهم تجاری و اقتصادی دراین استان، زمینه گسترش روابط اقتصادی و تجاری بوشهر با ارمنستان فراهم است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.