هواشناسی بوشهر: بارندگی امسال بوشهر در حد نرمال خواهد بود

فرج الله شکوهی پور در نشست ستاد مدیریت بحران استان بوشهر بیان کرد: بر اساس آخرین مدل پیش بینی فصلی که مربوط به هفته اول شهریور است، میزان بارش پاییزی در استان، در حد میانگین است.

او افزود: استان بوشهر از مهر پارسال یعنی آغاز سال آبی ۹۸-۹۷ تا کنون، ۳۶۲.۶ میلیمتر بارندگی داشته در حالی که میانگین بلند مدت ۲۶۸.۱ میلیمتر بوده و این نشان دهنده افزایش ۹۴.۵ میلیمتری و ۳۵ درصدی بارش‌ها نسبت به میانگین بلند مدت است.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: بیشترین میزان بارش در سال آبی ۹۸-۹۷ با ۴۸۴ میلیمتر در دیلم به ثبت رسیده و کمترین میزان با ۲۱۷.۸ میلیمتر مربوط به شهرستان عسلویه بوده است.

شکوهی پور بیان کرد: تنها شهرستانی که میزان بارندگی آن نسبت به میانگین بلند مدتش کمتر بوده نیز عسلویه بوده است.

او گفت: میانگین بارش‌های استان بوشهر در سال ۹۷-۹۶، ۱۳۲.۶ میلیمتر بود که این میزان در سال زراعی ۹۸-۹۷ با افزایش ۲.۷ برابری رو به رو بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: نقشه‌ها نشان می‌دهد که آبان، بارندگی در استان‌های بالادست بوشهر، مانند فارس، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بخش‌هایی از اصفهان بیش از میانگین خواهد بود که با توجه به ورود رواناب‌های این استان‌ها به استان بوشهر باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.
منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.