اشتغال زایی تنها شیرینی پزی بومی در اهرم+ تصاویر

اقتصاد مقاومتی؛

تنها شیرینی پزی بومی در شهر اهرم که با تکیه بر اقتصاد مقاومتی ایجاد شده است برای ۱۱ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی شده است.

حکایت سختی و رنج حاصل از بیکاری و عدم اشتغال برای یک جوان که درد آور ترین حالت ممکن برای هر شخصی است و به حق که چه ملال آور است! آن زمان که دستانت خالی باشد و برای اندک معاش روزانه‌ات بلاتکلیف باشی!

 

اما در مقابل چه زیبا است وقتی که با نا امیدی به جنگ و ستیز می شتابی و هر گز امیدت را از دست ندهی و نور وجود یگانه خالق مهربان چهره ات را گرم کند و دست حمایت او را بر سرت احساس کنی و با توکل به خدا، مسیر پرفراز و نشیب زندگی را با همت و تلاش خود بپیمایی و حالا آسمان تیر و تار زندگیت، صاف و آفتابی باشد.

اری قصه دو برادر جوان کار آفرین اهرمی است که با اندکی تدبر به جنگ با غول بیکاری رفتند و چه زیبا آن را شکست دادند و امروز می شود به عنوان یکی از کار آفرینان موفق تنگستانی و اهرمی ازاین دو برادر اهرمی یاد کرد.

سالهای متمادی بود که شیرینی فروشان اهرمی برای امرار معاش و فروش شیرینی مطلوب با مهاجرت به شهرستانهای همجوار اقدام به تهیه شیرینی کرده و برای فروش به محل کسب در شهر اهرم منتقل می کردند.

بالاخره و با نگاه کار آفرین دو برادر اهرمی و با تکیه بر فرهنگ اقتصاد مقاومتی کارگاه شیرینی پزی میثم و حسین اخلاقی با تلاش و همت این دو جوان اهرمی و با اندک اعتبار و هزینه ای که در دست داشت راه اندازی کردند.

واحد تولیدی این دو برادر کار افرین اهرمی ۱۱ نفر در کارگاه و مغازه شیرینی فروشی خود اشتغال زایی کرده است.

گفتنی است در کارگاه تولیدی آقایان اخلاقی انواع شیرینی و قنادی جات، کلوچه و کیک تهیه و بصورت کاملا تازه در مغازه ای که خود دایر کرده است در کوتاه ترین زمان ممکن از تولید به مصرف می رسد و این در حالی است که برخی از شیرینی فروش های تنگستانی نیز از تولیدات این کارگاه استفاده می بردند.

گفتنی است این کسب و کار در تولید شیرینی های فرنگی مرسوم شده (مانند شیرینی ناپلئونی، دانمارکی، انواع شیرینی های خشک، شکلات ها، کیک ها و …) و از سوی دیگر شیرینی های محلی با بهترین کیفیت گام بر می دارد.

حالا که این دو برادر کارآفرین نمونه از نگاه تنگستان نما مشغول به فعالیت است بی شک قصد توسعه قنادی‌ و کارگاه خود را دارد و به طور حتم در راستای تنوع تولید شیرینی نیازمند به روزرسانی و تکمیل امکانات و تجهیزات خود است و برای این مهم به کمک‌ها و تسهیلات لازم و توجه بیش از پیش مسئولین نیازمند است.

امید است مسئولین با نگاه به ارزش کار این کارآفرین موفق اهرمی به وی کمک کنند تا در با لا بردن سطح کیفی و کمی کار خود بهتر لز پیش گام بردارد.

 

عابد تمدنی

 

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.