بی احترامی عضوشورای دلوار به زائرخضرخان اهرمی باعث تاسف است/ خواستار اقدام قانونی مسئولان هستیم

واكنش نايب رئيس شوراي اهرم به اظهارات عضو شورای دلوار؛

امین ماندگار نایب رئیس شورای اسلامی شهر اهرم در پی اظهارات عضو شورای اسلامی شهر دلوار در خصوص زائرخضرخان تنگستانی (اهرمی)، در گفتگو با خبرنگار تنگستان نما واکنش نشان داد و گفت: هیچ گاه نباید اظهارات نسنجیده و واهی عده ای که از تاریخ علم و اطلاعی ندارند را دارای پایه و اساس خواند.

وی افزود: زائرخضرخان اهرمی از زمره فرماندهان تاثیرگذار در قیام تنگستانی ها بر علیه استعمار انگلیس بوده، که به دلیل رشادت ها و جان فشانی هایش از جمله مفاخر دیار تنگستان به شمار می آید که تا همیشه بر تارک تاریخ این سرزمین خواهد درخشید ولیکن تا به حال به دلیل سهل انگاری های ما شهروندان اهرمی و بی تفاوتی مسئولان شهرستانی، نام و یادش همواره مهجور و غریب بوده است.

عضو شورای اسلامی شهرستان تنگستان اظهارکرد: امروزه در خصوص شخصیت زائرخضرخان تنگستانی(اهرمی) کتب و مقالات متعددی نگاشته شده و نقش بی بدیل او در قیام دلیران تنگستان بر هیچ کس پوشیده نیست و زائرخضرخان کسی است که از سوی برخی مراجع نجف، لقب “امیر اسلام ” به او اختصاص داده شده است.

این عضو شورای شهر اهرم بیان داشت: این زیبنده نیست که مفاخر سرزمین خود را این گونه مورد هتاکی و بی حرمتی قرار دهیم و بهتر است اگر در موضوع و مباحثه ای سواد آن را نداریم، سکوت اختیار کنیم.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی اهرم اظهار کرد: همواره عده ای قلیل و انگشت شمار همچون بیگانگان در گذشته، در شهرستان تنگستان بر طبل تفرقه و نفاق کوبیده اند، که البته تا کنون ره به جایی نبرده اند و ما شاهدیم روابط حسنه ای میان مردمان هر دو بخش تنگستان برقرار است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اهرم گفت: ما در شورای اهرم همواره در راستای تقویت روابط و وحدت هرچه بیشتر دو بخش شهرستان تنگستان تلاش کرده ایم که نمونه بارز آن نامگذاری پل ورودی شهر اهرم به نام شهید رئیسعلی دلواری بوده و همواره برای این مبارز تنگستانی احترام قائل بوده ایم، اما جای تعجب و باعث تاسف است که یکی از اعضای شورای شهر دلوار، این گونه شهید زائرخضرخان تنگستانی (اهرمی) یکی از سرآمدان و مفاخر شهرستان خود را مورد بی احترمی قرار می دهد.

لازم است مسئولان امر در این خصوص اقدامات قانونی لازم به عمل آورند تا منبعد شاهد چنین اظهارات نسنجیده و دون از شان و مقام بزرگان و مفاخر دیارمان نباشیم.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.