بیانیه رئیس شورای باغک جنوبی در بی بی احترامی عضو شورای اسلامی دلوار به زائرخضرخان اهرمی

رئیس شورای اسلامی باغک جنوبی بیانیه در بی بی احترامی عضو شورای اسلامی دلوار به باغک و زائر خضر خان تنگستانی صادر کرد.

سید علی محمدی رئیس شورای اسلامی باغک جنوبی بیانیه در بی بی احترامی عضو شورای اسلامی دلوار به باغک و زائر خضر خان تنگستانی صادر کرد.

با سلام

مطالبی در خصوص قیام تنگستان بیان کردید که لازم است به ان پاسخ داده شود.گفتید تاریخ منطقه ما تحریف شده است و به اظهارات بی پایه معمرین آلوده شده است، ماهم همین را می گوییم “جانا سخن از زبان ما می گویی”اگر تاریخ تحریف نشده بود شما هم به نظر معمرین بسنده نمی کردید و دلوار را کانون مقاومت و باغکیها را قاتل معرفی نمیکردی  و قیام تنگستان را به نام دیارت مصادره نمیکردی و حداقل برای اینکه چیزی از تاریخ مبارزاتی تنگستان بدانی گزارشهای مستر چیک ترجمه افشین پرتو را می خواندی تا بدانی چگونه ریسعلی شهید  شده است،

نمیدانم چگونه دلوار را کانون مقاومت می دانی،شما که گفتید تاریخ دیارت را خوب میدانی ولی نگفتی کدام تاریخ مکتوب دلوار را کانون مقاومت نامیده است؟

اگر به خاطر اینکه انگلیس به انجا حمله کرده است ان را کانون مقاومت می دانی مگر انگلیس طبق کتاب “اسناد جنگ جهانی اول” ترجمه کاوه بیات دو بار به باغک حمله نکرد که با رشادت دلیرانه مردم روبرو شد و در عین حال مردم را به خاک و خون کشید؟مگر انگلیس به اهرم حمله نکرده است؟مگه اثار گلوله توپ بر روی کلات را ندیده ای؟حمله هوایی به خاییز نشنیده ای؟اگر این مطالب را نخوانده ای کتاب “واسموس” ترجمه کیکاووس جهانداری را مطالعه کن،البته مطالب این دو کتاب مربوط به نویسندگان محلی و داخلی نیست که بگویید از روی تعصب نوشته اند.

نوشته اید زایرخضرخان در جنگ دلوار نبوده است،استناد شما بسیار مضحک بود استناد کردید  به درخواست حمایت از رئیس علی توسط شیخ حسین.   بهتر است کتاب”شیخ حسین”که حاوی یادداشتهای احمد فرامرزی است مطالعه کنید اگر چه به خوبی خود می دانید که مقاومت بدون خان اداره نمیشد،ریسعلی در اوایل جنگ به شهادت رسید ولی جنگ تمام نشد.

از خودت نپرسیدی مقاومت مردمی که هیچ پشتوانه حکومتی نداشتند چگونه مدیریت میشد؟ایا جنگجویان اب و غذا نمی خواستند؟ایاچهارپایان نیازی به تغذیه نداشتند؟ایا خانواده جنگجویان نیازی به معاش نداشتند؟تیر و تفنگ چگونه تهیه میشد؟همه اینها از باد هوا می امد؟تا حالا از خودت نپرسیدی چه کسی هزینه این چند سال جنگ و مقاومت را بر عهده داشت؟

اری خان ثروتمند تنگستان،

نوشتید علم الهدی گفته اند که خان هتاک بود ولی ننوشتید که خان تنگستان طبق گزارشهای مستر چیک ارتباط تنگاتنگی با ایت الله لاری داشت،این را ما نمی گوییم حتی محمد باقر وثوقی در کتاب”ایت الله لاری” نوشته است.

عنوان کردید جای گلوله بر روی کلات مربوط به جنگ با حسن خان بوده است،طبق اسناد جنگ جهانی اول ترجمه بیات ص۱۰۹، جنگ زایرخضرخان با حسن خان در باغک روی داده است و ربطی به کلات ندارد، اما بهتر است بدانید که کلات اهرم یادآور رشادتها،دلیریها،جانفشانیهاو فداکاریهای زن و مرد تنگستان است.

کلات کانون مقاومت و ایستادگی در برابر استعمار است به همین خاطر اسرای انگلیسی را به پاس رشادتهای دلیرمردان تنگستان تحویل خان تنگستان دادند تانام  کلات برای همیشه جاودانه بماند.

راستی چرا اسرا  در اختیار زایرخضرخان تنگستانی قرار گرفت؟خاطرات اسارت اکونور بخوان ترجمه حسن زنگنه تا پی ببری که اتباع امپراطوری بزرگ  ان زمان بریتانیا در چنگال چه خانی اسیر بودند؟چرابه دلوار نبردند؟چون دلوار که ان زمان دهکده ای بیش نبود بعد از شهادت ریسعلی در مدار مقاومت و صحنه جنگ نبود.

به مردم باغک بدون سند و بر اساس گفته معمرین متعصب دیارت تاختید ولی بهتر است بدانید که به علت حضور مردم باغک در قیام تنگستان، به خاطر نسبت با ریسعلی و قرابت با زایرخضرخان تنگستانی، بریتانیا طبق اسناد کنسولگری، در یازدهم مهر ۱۲۹۷ و هشتم اردیبهشت ۱۲۹۸ به باغک حمله کرد و مردم را به خاک و خون کشید در عین حال مردم این دیار مقاومت کردند و هم اسیر دادند هم مجروح و هم شهید.

جنگ جهانی تمام شد اما مبارزه مردم بخش مرکزی تنگستان با اتباع انگلیس در بوشهر تا زنده بودن زایرخضرخان تنگستانی یعنی ۷ سال به درازا کشید،اری خدا نبخشد کسانی که تاریخ را تحریف می کنند.متاسفانه  قیام تنگستان را به نفع خود مصادره کردید،قیامی که سید وشیخ، خان و رعیت،عالم و عامی،زن و مرد و پیر وجوان اقصی نقاط تنگستان، بابت ان خون دادند و جون دادند،اری خدا نبخشد کسانی که تاریخ را تحریف کردند و به نفع خود مصادره کردند

امیدواریم در آینده ای نه چندان دور موضوع مصادره رشادت های مردم تنگستان توسط شما  بصورت حقوقی پیگیری شود.

انتهای پیام/

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.