مسئول محترم؛ تنگستان راننده نداشت که از بیرون استخدام کردید

برخی ادارات در این داستان عملکردی به نسبت خوب داشته و برخی متاسفانه از کمترین امکان موجود نیروی بومی شهرستان را بی بهره می گذارند و دست به جذب نیرو از شهرستانهای همجوار می زنند.

در حالی که شهرستان تنگستان با نرخ بیکاری ۱۸ درصدی در رتبه نخست استانی قرار دارد انتظار می رود ادارات شهرستان نسبت به موضوع رفع اشتغال جوانان و بیکاری آنها هر چند کوچک قدمهایی را به سهم خود بردارند تا این معضل روز به روز به وضعیت بهتری نسبت به گذشته برسد.

 هر از گاهی می بینیم که برخی ادارات در تکمیل نیروی انسانی خود اقدام به استخدام نیرو می کنند که جذب نیروی بومی بایستی در اولویت استخدام ادارات باشد تا در روند نزولی شاخص نرخ بیکاری در شهرستان هر کدام به سهم خود نقش ایفا کنند.

برخی ادارات در این داستان  عملکردی به نسبت خوب داشته و برخی متاسفانه از کمترین امکان موجود نیروی بومی شهرستان را بی بهره می گذارند و دست به جذب نیرو از شهرستانهای همجوار می زنند.

به طور مثال جذب راننده برای اداره واقعا اگر از نیروی غیر بومی باشد اجحاف در حق بیکاران تنگستانی است و این اتفاق متاسفانه در یکی از ادارات شهرستان به وقوع پیوسته و هم جای تعجب دارد و هم محل اعتراض نیروهای بومی شهرستان.

انتظار می رود مسئولین ارشد اجرایی شهرستان و روسای ادارات در خصوص اینگونه تصمیم گیری ها وضعیت بیکاری در شهرستان و جوانان جویای شغل و محروم از ظرفیتهای استانی و شهرستانی را به واقع ببینند و تلاششان به سمت رفع مشکل جوانان تنظیم شود.

این اتفاق دور از دسترس نیست اگر رئیس محترم اداره در جذب نیرو الویت را به افراد بومی دهد ،کاری که در جذب راننده در یکی از ادارات شهرستان متاسفانه انجام نشده است.

وقتی یک جوان بیکار تنگستانی با مدرک لیسانس حاضر است حتی در قسمت رانندگی یک اداره مشغول به فعالیت شود و با این سطع توقع واقعا باید روسای ادارات در تصمیم گیری برای جذب نیرو از خارج از شهرستان تجدید نظر کنند.

به امید روزی که جوانان محروم تنگستانی بالاخص افراد بیکار جایگاه بهتری در نگاه مسئولین ادارات داشته باشند و یک روز شاهد رسیدن نرخ بیکاری در شهرستان در پایین ترین حد خود باشیم.

 

 

1 نظر
  1. علی می گوید

    نباید اجازه داد ،اهرم و تنگستان سالهای سال هست داره از بیکاری جوانانش رنج می برد بعد یک مسئول با کمال بی حرمتی به نادیده گرفتن شرایط بیکاری در خود مرکز تنگستان دست به همچین عملی میزنن، اقا تا کی چوب رابطه باید بخوریم ،دس ور دارین از رابطه بازی ،حقش نیس

نظرات بسته شده است.