فقدان امام جمعه در اهرم تنگستان بعد از ۲ سال

با گذشت قریب به ۲ سال از تودیع امام جمعه شهر اهرم کماکان این شهر از حیث وجود پدر معنوی و امام جمعه ثابت محروم است و رفته رفته به عنوان مطالبه جدی امت حزب الله و مردم ولایت مدار این شهر تبدیل شده است.

خبر به طور کامل روشن بود و آن خداحافظی حجت الاسلام والمسلمین عیسی راستگو بعد از قریب ۱۰ سال امامت جمعه، از این مسئولیت بود. اذهان عمومی با رفتن وی از این مسئولیت به دنبال گمانه زنی ها برای جایگزین این امام جمعه می گشت تا اینکه گذر زمان نه تنها چیزی را حل نکرد بلکه امروز با گذشت مدت ها از تودیع امام جمعه سابق همچنان اهرم بدون امام جمعه است.

هر روز هم که بیشتر از این قضیه می گذرد همواره بین مردم ولایت مدارتنگستان به عنوان یک دغدغه در محافل مطرح می شود.

آنچه امروز به عنوان یک مسئله مهم مورد بحث و اهمیت است اینکه دفتر امامت جمعه اهرم به عنوان جایگاه ویژه معنوی که در کلام بزرگان همواره به عنوان قلب فرهنگی هر شهر و قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق و نیز شخص امام جمعه به عنوان فرمانده و پیشرو این قرارگاه از آن یاد شده متاسفانه هنوز که هنوز است از وجود امام جمعه ثابت بی بهره است.

البته شاید دلسوزان انقلابی شهر پیگیری هایی را از طریق دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر کرده باشند؛ اما آنچه امروز خواسته به حق مردم شهر اهرم و سایر روستاهای بخش مرکزی شهرستان تنگستان است اینکه در انتخاب امام جمعه جدید تسریع صورت گیرد و هر چه سریعتر فرد شایسته ای جهت تصدی این مسئولیت خطیر معرفی شود.

هر چند مردم خواسته خود را به صورت شفاهی و گاه مکتوب به مراجع امر ارسال داشته و پیگیری هایی نیز صورت گرفته است اما در این خصوص بایستی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در تصمیم گیری جهت معرفی امام جمعه جدید در سریع ترین زمان ممکن اقدام لازم را صورت دهد.

البته ذکر این نکته که ستاد نماز جمعه شهر اهرم بعد از تودیع حجت الاسلام راستگو کار خود را ادامه داده و نماز جمعه به جز ایام ویژه و شرایط ایجاد شده بر اثر شیوه کرونا که لغو شده بود هرگز تعطیل نشد و با حضور امام جمعه موقت این فریضه سیاسی و عبادی با قدرت هر چه تمام تر برپا و اداره می شد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.