تَش باد در برازجان/ دمای هوا به ۴۸ درجه رسید

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با شروع دور جدید گرما، دما هوا در برخی از شهرستان‌های استان نسبت به روزهای گذشته افزایش یافت به گونه‌ای که در برازجان دمای هوا به ۴۸ درجه سانتیگراد رسید.

مساعدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر با اشاره به اشاره جوی استان از افزایش دما خبر داد و اظهار داشت: با شروع دور جدید گرما، دما هوا در برخی از شهرستان‌های استان نسبت به روزهای گذشته افزایش یافت به گونه‌ای که در برازجان دمای هوا به ۴۸ درجه سانتیگراد رسید.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از تداوم افزایشی دما در روزهای آینده خبر داد و افزود: بررسی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی نشان می‌دهد که امروز و فردا سرعت وزش بادهای شمال غربی بر روی دریا و بخشهایی از مناطق شمالی و مرکزی استان افزایش می‌یابد و به سبب آن سواحل شمالی و مرکزی تا حدودی مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه ی این مدت وقوع گردوخاک در برخی از مناطق دور از انتظار نیست گفت: آسمان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، در سواحل شمالی و مرکزی وزش باد و گاهی گردوخاک و در برخی نقاط جنوبی مه رقیق صبحگاهی پیش بینی می‌شود.

مساعدی گفت: جهت وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی استان شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ و بر روی دریا گاهی تا ۴۸ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوب استان جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت ۸ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت پیش بینی می‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: ارتفاع موج ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر و در سواحل شمالی و مرکزی استان بتدریج از شب ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.