«بوشهر» متورم‌ترین استان کشور در اردیبهشت ماه+ آمار

به گزارش تنگستان نما، بر اساس آخرین اطلاعیه‌ای که مرکز آمار کشور منتشر کرده، در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۱۰،۰ رسید که نسبت به ماه قبل ۲.۵ درصد افزایش نشان می‌­دهد.

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان بوشهر با ۴.۷ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.۶ درصد افزایش است.

بر اساس این آمار منتشر شده، درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۲۱.۰ درصد می‌­باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان (۳۰.۵ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی  (۱۳.۷ درصد) است.

خانوارهای شهری

استان بوشهر در نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری هم پیشتاز بوده به طوریکه با ۴.۶ درصد بیشترین افزایش را بین همه استان‌های کشور داشته است.

بر اساس آنچه که توسط مرکز آمار کشور منتشر شده، در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۰۸،۷است که نسبت به ماه قبل ۲.۶ درصد افزایش نشان می‌­دهد. کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با ۰.۳ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۲۱.۳ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان هرمزگان (۲۹.۸ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (۱۳.۴ درصد) است.

خانوارهای روستایی

همچنین استان در نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی نیز در بین استان‌های صدر نشین قرار گرفته و با ۴,۵ درصد افزایش بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی را به خود اختصاص داده است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار، در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (۱۰۰=۱۳۹۵ )عدد ۱,۲۱۷ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۱,۲ درصد افزایش داشته است.

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان بوشهر با ۴,۵ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان چهارمحال و بختیاری با ۲,۰ درصد افزایش می‌باشد؛علاوه بر این خانوارهای روستایی استان بوشهر از نظر میزان تورم پس از هرمزگان رتبه دوم کشور را دارند.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ۳,۱۹ درصد میباشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان (۱,۳۲ درصد) و کمترین آن مربوط به استان کردستان (۷,۱۳ درصد) است.

به گزارش فارس، آنطور که در داده‌های مرکز آمار کشور آمده، تورم خوارکی‌ها درمناطق روستایی استان بوشهر ۶ درصد از میانگین کشور بیشتر است و این رقم به ۳۶.۸ رسیده است. علاوه بر این  شاخص برای تورم غیرخوراکی‌ها و خدمات در روستاهای بوشهر ۳ درصد بالاتر از میانگین کشوری است که این رقم نیز در حال حاضر ۳۴.۵ درصد می‌باشد./ فارس

انتهای پیام/

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.