گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در بوشهر/ احتمال وقوع مه صبحگاهی در برخی نقاط استان

به گزارش تنگستان نما؛ کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز و فردا پدیده گرد و غبار در استان ادامه داشته باشد و توصیه می‌شود که از تردد غیر ضروری در سطح شهر خودداری شود.

پیام مساعدی کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر در گفتگو با سپاس اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز و فردا پدیده گرد و غبار در استان ادامه داشته باشد و پیش بینی می‌شود به سبب وزش بادهای شمال غربی بر روی خلیج فارس دریا به خصوص در سواحل مرکزی و جنوبی استان مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از فردا آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و گرد و غبار خواهد بود و توصیه می‌شود که از تردد غیر ضروری در سطح شهر برای عموم بویژه برای کودکان، سالمندان و بیماران خودداری شود.

مساعدی افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی پیش بینی می‌شود سمت بادها شمالی و با سرعت ۱۶ تا ۳۸ کیلومتر روی دریا و گاهی ۴۶ کیلومتر باشد همچنین  پیش بینی می‌شود ارتفاع موج ۶۰تا۱۲۰در سواحل مرکز و در سواحل جنوبی بین ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر باشد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه از روز دوشنبه ۱۳ بهمن‌ماه از سرعت جریانات کاسته می شود، پیش بینی‌ها بر این اساس است که احتمال وقوع مه صبحگاهی در برخی نقاط استان وجود دارد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر تأکید کرد: انتظار می‌رود احتیاط لازم در ترددهای برون شهری و دریایی به سبب وجود گرد و غبار، انجام شود.

انتهای پیام//

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.