تلفن همراه بلای جان رانندگان بوشهر

به گزارش تنگستان نما؛ رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: استفاده رانندگان از تلفن همراه که به فراوانی دیده می‌شود، هم جریمه دارد و هم باعث می‌شود نمره منفی بگیرند.

سرهنگ جابر پاپری گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل آمارها، میزان تصادفات ناشی از واژگونی خودرو در جاده‌های استان بوشهر بالاتر از میانگین کشوری است.

او ادامه داد: آخرین تصادف ناشی از واژگونی دیروز(جمعه ۱۰ بهمن) در جاده بوشکان در شهرستان دشتستان رخ داد که بر اثر واژگونی یک دستگاه پراید، یک نفر فوت کرد.

رئیس پلیس راه استان بوشهر استفاده از تلفن همراه و رعایت نکردن سرعت مطمئن را دو عامل مهم در واژگونی خودروها عنوان کرد.

پاپری از رانندگان خواست، سرعت اطمینان بخش را رعایت کنند، هنگام رانندگی از تلفن همراه استفاده نکنند و از انحراف به چپ و سبقت غیرمجاز بپرهیزند.

رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: استفاده رانندگان از تلفن همراه که به فراوانی دیده می‌شود، هم جریمه دارد و هم باعث می‌شود نمره منفی بگیرند.

پاپری سپس به تصادفات موتورسواران اشاره کرد و افزود: دیروز در جاده شاهزاده ابراهیم در شهرستان دشتستان، شاهد تصادف موتورسیکلت بودیم که بر اثر آن دو نفر به شدت زخمی شدند.

او از موتور سواران خواست کلاه ایمنی بر سر بگذارند زیرا علت بیشتر تصادف‌های فوتی موتورسواران به علت ضربه به سر بوده است.

رئیس پلیس راه استان بوشهر، همچنین تاکید کرد: از موتورسیکلت برای رفت و آمد در بزرگراه و راه اصلی استفاده نشود.

پاپری با اشاره به اینکه از ابتدای بهمن تا کنون چند سانحه رانندگی منجر به فوت در استان رخ داده است، گفت: دو روز پیش بر اثر برخورد وانتی که خلاف جهت حرکت می‌کرد با یک دستگاه تریلر، راننده هر دو خودرو جان خود را از دست دادند.

او بیان کرد: رانندگان بین خطوط رانندگی کنند و از حرکت در خلاف جهت بپرهیزند تا شاهد چنین سوانحی نباشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.