ورود دادگستری فارس به پرونده مرکز ترک اعتیاد قلات/دستگیری ۵ نف

به گزارش تنگستان نما؛ دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس از تشکیل پرونده قضایی برای موضوع فوت مشکوک یک معتاد تحت درمان در کمپ ترک اعتیاد و همچنین برخورد نامناسب با بیماران این کمپ خبر داد.

روز گذشته با انتشار کلیپ از یک مرکز ترک اعتیاد و خبر فوت یکی از معتادین حاضر در این کمپ دستگاه قضائی استان فارس تحقیقات خود را آغاز کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شیراز با بیان اینکه پس از وقوع این حادثه پرونده در شعبه ویژه قتل استان مفتوح و تحقیقات در این خصوص آغاز شده است، گفت: در همین راستا ۵ نفر از مسئولین کمپ یاد شده بازداشت شدند.

مصطفی بحرینی گفت: کمپ مورد نظر با دستور قضائی پلمپ شده و هرگونه اظهار نظر نهایی منوط به اعلام نظر پزشکی قانونی در خصوص علت فوت فرد یاد شده است.

در کلیپی که اخیراً در فضای مجازی منتشر شده، کارکنان یکی از کمپ‌های ترک اعتیاد در خارج از شهر شیراز با بیماران رفتار ناشایستی دارند که مورد انتقاد افکار عمومی قرار گرفته است.

بهزیستی نیز اعلام کرده که در پی انتشار کلیپی از مرکز ترک اعتیاد در «قلات» بهزیستی استان فارس به صورت جدی پیگیری موضوع را انجام داد.

در پی انتشار کلیپی منتسب به یکی از مراکز خصوصی نگهداری و ترک اعتیاد معتادان در مورد برخورد نامناسب و به دور از انسانیت با افراد تحت درمان خود، اداره کل بهزیستی فارس ضمن اعلام انزجار از این اعمال نادرست که بر خلاف دستورالعمل‌های اداره و مدیریت مراکز اقامتی صورت گرفته، اقدامات فوری به شرح زیر را در دستور کار قرار خود داد:

تشکیل جلسه فوق العاده و رؤیت فیلم مذکور، تخلیه، پلمپ و بازداشت متهمان با دستور مقام قضائی؛ انتقال فوری بیماران مرکز متخلف به سایر مراکز اقامتی میان مدت؛ برگزاری جلسه اضطراری با حضور معاون محترم دادستان با مسئولین کمپ‌های خصوصی جهت ارائه تذکرات لازم مبنی بر لزوم رعایت جدی کلیه پروتکل‌های درمانی در مراکز اقامتی و پیشگیری از بروز حوادث مشابه، برگزاری اضطراری کمیسیون نظارت ماده ۲۶ در راستای بررسی ومجازات مورد اخیر و پیشگیری از بروز موارد مشابه در آینده، تنظیم شکوائیه حقوقی از سوی اداره کل بهزیستی استان فارس در خصوص رفتار نامناسب و غیرقانونی کمپ متخلف، پیگیری جدی جهت برخورد قضائی با مسببین و اقدام کنندگان خاطی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.