اخراج زوج جهادگر و ورود فامیلها به مجموعه درمان استان بوشهر

به گزارش تنگستان نما؛ با توجه به استخدام فامیلی که براساس بخشنامه ۸۹ روزه انجام شده است، در اقدامی غیر قابل قبول یک زوج با سابقه ۱۰ سال خدمت و دو فرزند خردسال، در اوج شرایط کرونایی از بیمارستان قلب اخراج می‌شوند و خویشاوندان برخی مدیران درمانی استخدام می‌شوند.

بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به دلیل موقعیت جغرافیایی و سابقه تاسیس، یکی از مهمترین بیمارستان‌‌های استان است. تقریبا بیش از ۷۰ درصد افرادی که از سایر نقاط استان جهت درمان وارد بوشهر می‌شوند، به بیمارستان شهدای خلیج فارس مراجعه می‌کنند.

نیاز است توجه ویژه ای در همه حوزه‌ها به این بیمارستان شود و مدیریتی کاملا تخصصی در راس مجموعه داشته باشد تا شاهد بالاترین عملکرد باشیم.
اما در اقدامی بحث برانگیز، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ریاست دکتر کشمیری با وجود اینکه پزشکان بسیار زیادی در مرکز استان فعالیت می کنند، مدیریت این بیمارستان را به یک خانم داده که کمترین تخصص در حوزه پزشکی دارد و از دایره پزشکان محسوب نمی‌شود. در پی این انتصاب، افراد با رشته‌های غیر مرتبط در برخی مراکز درمانی در زیر مجموعه بیمارستان خلیج فارس منصوب شده‌اند که تاکنون شاهد حوادث ناگواری به جهت خطای انسانی بوده‌ایم.

با توجه به اینکه مدیریت بیمارستان شهدای خلیج فارس و در کنار آن بیمارستان قلب بوشهر که تخصصی ترین بیمارستان استان است، تخصص پزشکی ندارند و شاید برای خواندن ام آر آی یا حتی نسخه‌های پزشکی ناتوان هستند، در بسیاری موارد تصمیم‌های غیرمنطقی لحاظ و بر اجرای آن پافشاری می‌کنند.

با توجه به اینکه مجموعه‌های درمانی تحت حمایت دولت تدبیر و امید، بخشنامه‌‌هایی جهت تامین نیروی انسانی در ایام کروناویروس برای جذب نیروی متخصص صادر کرده‌اند، برخی از این موج استفاده کرده و در راستای استخدام مقطعی نزدیکان خود در حوزه درمان اقدام کرده‌اند.
در ادامه به اختصار بخشی از استخدام‌های فامیلی در مدیریت بیمارستان شهدای خلیج فارس و بیمارستان قلب بوشهر اشاره می شود.
استخدام برادر همسر رییس بیمارستان شهدای خلیج فارس با عضویت قراداد ۸۹ روزه در امور اداری، استخدام (غ-م) پسر دایی رییس بیمارستان قلب، استخدام خواهر یکی از مدیران بیمارستان قلب (الف-م) که لازم است مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نسبت به جذب آنها و سایر استخدامی‌های اخیر جهت تنویر افکار عمومی پاسخ گو باشد.

با توجه به استخدام فامیلی که براساس بخشنامه ۸۹ روزه انجام شده است، در اقدامی غیر قابل قبول یک زوج با سابقه ۱۰ سال خدمت و دو فرزند خردسال، در اوج شرایط کرونایی از بیمارستان قلب اخراج می‌شوند.

شرایط کرونایی باعث شد کادر درمان در برخی از کشورهای مدعی ابر قدرتی برای لباس پزشکی از کیسه زباله استفاده کنند، اما این زوج جوان در سابقه خود فعالیت‌ جهادی جهت تامین انواع محصولات بهداشتی (گان، کلاه، دستکش، ماسک، آستین) به مدت چهار ماه دارند. این لوازم بهداشتی که بالغ بر چند میلیارد تومان هزینه شده است، رایگان در مجموعه‌های درمان استان توزیع شد. در روزهای آینده اسنادی در خصوص برخی تخلفات بیمارستان قلب بوشهر و اخراج این زوج جوان به پایگاه خبری سپاس ارسال خواهد شد.

اما در کنار موضوع استخدامی‌هایی که بایستی روشن شوند، برخی از دستگاه‌های درمانی در بیمارستان قلب مانند ام آر آی، سنگ شکن کودکان و سی تی اسکن قلب، مدتی است به دلیل نقص فنی و اهمال‌کاری تعطیل است.
پایگاه خبری تحلیلی سپاس جهت بررسی مشکلات مطرح شده بارها از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درخواست مصاحبه با رییس دانشگاه داشته است که هنوز محقق نشده است.

به جهت تنویر افکار عمومی، رسانه مردمی سپاس پاسخ به موضوعات مطرح شده را حق دانشگاه علوم پزشکی می‌داند و آمادگی دارد تا در یک نشست کاملا صمیمی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پاسخ مدیریت درمان استان بوشهر در این خصوص را ضبط و منتشر کند.

انتهای پیام//

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.