گزارش۱۰ ماهه سال ۹۹ در حوزه صنعت و معدن و تجارت تنگستان

به گزارش تنگستان نما؛ آزاده محمدی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان تنگستان گفت: در سال ۹۹ تعداد ۱۷ طرح دارای مشکل (در تملک بانک- درحال تکمیل-غیر فعال و راکد و طرح های در حال بازسازی) در جلسات رونق تولید شهرستان و استان از سوی اداره صمت تنگستان پیگیر و نتایج ذیل حاصل گردید.

محمدی افزود: در سال ۹۹ چهار واحد در تملک بانک(اب معدنی جزیره ابی- کشتارگاه تیکای جنوب-بازیافت ضایعات مرغ- و شرکت شیل گستر) که از این ۴ واحد ۳ واحد به سرمایه گذار خصوصی واگذار و مهمترین طرح ان که کشتارگاه مرغ میباشد توسر سرمایه گذار بومی درحال تکمیل جهت راه اندازی می باشد.

وی ادامه داد: تعداد ۸ طرح اقتصادی شامل طرح های تولید ادوات کشاورزی در شهرک صنعتی بنه گز -طرح تولید رنگ های روغنی در شهرک صنعتی بنه گز-تولید سازه های بتنی در گادوی-دو کارخانه یخ سازی در شهرک صنعتی دلوار -تولید دستمال کاغدی بنه گز–تولید قایق های تفریحی شهرک صنعتی دلوار-تولید دیوارهای پیش ساخته نرسیده به بنه گز بالای ۶۰درصد پیشرفت ویا تکمیل هستند که طی چند ماهه اخیر ۳ مورد صد درصد تکمیل و بقیه طرح ها در حال تکمیل و بالای ۸۰درصد پیشرفت هستند.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت تنگستان تصریح کرد: ۳ طرح کارخانه تولید گچبرگ و شرکت دریا صنعت واحد وحدت پی بوشهر از حالت رکود خارح و در حال نوسازی جهت راه اندازی مجدد میباشند که از این ۳طرح شرکت بزرگ کشتی سازی دریا صنعت بطور کامل فعال و درحال فعالیت می باشد.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه روغن پیرو مشکلات کمبود شدید طی ابانماه رایزنی های جهت جذب روغن از طریق سازمان صمت با کارخانجات ذزفول -گجساران و سیرجان صورت پذیرفت و تاکنون بیش از ۱۵۰تن روغن جذب و در شهر اهرم و کلیه نقاط روستایی با نظارت اتاق اصناف و همکاری سپاه امام علی علی(ع) اهرم و سپاه امام حسین (ع) دلوار و پایگاه های بسیج سپاه در روستاهای شهرستان توزیع گردیدهد و هم اکنون نیز در حال توزیع می باشد.

آزاده محمدی گفت: در حوزه بازرسی و نظارت در بحث بررسی های گرانی کالا و همچنین بحث گرانفروشی از طرف برخی واحد ها تا کنون ۱۱۷۵۹بازری انفرادی و مشترک با تعزیرات حکومتی -اماکن نیرو انتظامی- شبکه بهداست و اتاق اصناف به دبیری اداره صنعت معدن تجارت صورت گرفته و تعداد ۴۲۰ پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی جهت بررسی ارجاع خورده است.

محمدی در پایان تاکید کرد: نکته حائز اهمیت درخواست همکاری مردم عزیز جهت اطلاع رسانی گرانفروشی -تقلب-احتکار با توجه به تعدد بالای ۴۰۰۰واحد صنفی و وجود ۲ بازرس به ما جهت کمک به حل بیشتر این موارد می باشد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.