بسیج اساتید از نسل آینده انقلاب صیانت و حفاظت می کند

به گزارش تنگستان نما؛ در جلسه‌ای با حضور فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، اساتید، رؤسای دانشگاه‌ها و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های استان، رؤسای سابق و فعلی سازمان بسیج اساتید استان بوشهر تودیع و معارفه شدند.

سردار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اظهار کرد: بسیج اساتید یکی از بهترین نهادهای علمی و فرهنگی همراه با تعهد، تخصص، ایمان و تقوا متشکل از اساتید برجسته و متعدد است که این نهاد، اثربخش، کارآمد، مبتکر و خلاق در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی بوده است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: به اقتدار علمی کشور عزت و عظمت باشکوهی ارزانی شده است و در جهت جهش تولید علم و تربیت نسل آینده انقلاب گام‌های بسیار مؤثری برداشته شده است.

سردار رزمجو تصریح کرد: حضور در میدان‌های مختلف انقلاب اسلامی از جمله افتخارات بسیج اساتید است و انتظار از استاد بسیجی این است که راه حل‌های راهبردی قابل عمل و همراه با نظریات علمی را ارائه کنند و به این راه‌کارها دست یابند.

وی با اشاره به جذب اساتید دغدغه‌مند انقلاب افزود: یکی از وظایف ارزشمند سازمان بسیج اساتید این است که اساتید دغدغه‌مند انقلاب اسلامی را جذب کند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر تصریح کرد: برابر بررسی‌های به عمل آمده کارکرد بسیج اساتید در دانشگاه‌ها با هماهنگی و حمایت‌های همه جانبه رؤسای دانشگاه‌ها، هیأت‌های علمی و اساتید در دانشگاه‌ها و جامعه، کارکردی مثبت و مناسب ارزیابی می‌شود.

سردار رزمجو اشاره کرد: بسیج اساتید دارای پتانسیل و توان‌مندی ها و قابلیت‌های فکری و علمی بسیاری است و اگر این قابلیت‌ها را در کارکردهای فرهنگی اجتماعی علمی سیاسی دفاعی به صورت گسترده به کار بگیرد طبیعتاً می تواند نقش خود را بیشتر ایفا کند و میزان اثر بخشی خود را هم در سنگر علم و تقوا و هم در جامعه اسلامی بیشتر نماید.

وی خاطرنشان کرد: بسیج اساتید با اعمال مدیریت صحیح به خوبی از عهده نقش‌های مأموریت‌های ذاتی بسیج اساتید و حضور در رفع بحران‌ها، دارای کارنامه ای درخشان است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر ادامه داد: ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی و تقویت بنیه اعتقادی و فرهنگ اسلامی و انقلابی در دانشگاه‌ها و در گام دوم انقلاب اسلامی که مقام معظم رهبری ترسیم کردند، می‌تواند میزان اثربخشی خود را در عرصه های مختلف به منصه ظهور برساند.

سردار رزمجو گفت: بسیج اساتید از نسل آینده انقلاب صیانت و حفاظت می کند و نخبگان، فرهیختگان و ممتازین را باید شناسائی کند و میدان رشد برای پیاده کردن آن ایده، فکر و خلاقیت را فراهم نماید.

وی تأکید کرد: سبک زندگی اسلامی، الگوهای فکری و رفتاری مناسب، آموزشهای معرفتی، بصیرتی و رفع شبهات و ابهامات سیاسی اجتماعی در تراز انقلاب اسلامی، انتظار دیگر از بسیج اساتید در دانشگاه‌ها است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از تلاش‌ها و فعالیت‌های بسیج اساتید در طی ۸ سال گذشته تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر اظهار کرد: دانشگاه به‌عنوان یک نهاد انسان‌ساز و نهادی که کانون تربیت و پرورش انسان‌های شایسته برای جامعه است می‌تواند با بسیج که یک نهاد انسان‌ساز و معنوی تعامل سازنده و ارزش آفرینی برای اعتلای جامعه داشته باشد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: بسیج بزرگترین نهاد اجتماعی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی است که ایفای نقش این نهاد در جهاد علمی و فناوری که به‌عنوان مأموریت خاص دانشگاه‌ها در نظام ملی تعریف شده و برابر تأکیدات مستمر مقام معظم رهبری، قدرت یک جامعه متکی به علم و فناوری است و ملتی که روی علم و فناوری تلاش و سرمایه‌گذاری کند، قطعاً می‌تواند به همه قدرت‌های دیگر دست پیدا کند.

مصلح با اشاره به اینکه پایه همه قدرت‌ها علم و فناوری است، افزود: اگر می‌خواهیم از کیان کشور عزیزمان دفاع کنیم، پایه همه این دفاع‌ها، توسعه علی و فناوری کشور است و اگر به‌خواهیم برای آینده کشورمان برنامه ریزی کنیم، یکی از عناصر مهم و کلیدی که همیشه مورد فرمایش مقام معظم رهبری است، توسعه علم و فناوری در کشور است.

وی با اشاره به بندهای بیانیه گام دوم انقلاب اضافه کرد: اولین بندی که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب تأکید می‌کنند، علم و فناوری است که این نشان از درجه اهمیت و جایگاه علم و فناوری در آینده کشور دارد.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر تصریح کرد: نقشی که دانشگاه در این میان می‌تواند در کنار بسیج داشته باشد، ایفای نقش مسئولیت‌های اجتماعی کمک به جامعه برای حل مسائلی مانند، محرومیت زدایی، اجرای عدالت و همه کارکردهایی که در نظام ملی و در تراز انقلاب اسلامی باید انجام شود، است.

محمد چمکوری استاد دانشگاه و رئیس سابق بسیج اساتید استان بوشهر اظهار کرد: در سال ۹۱ استان بوشهر اولین استانی بود که شورای عالی قشر در این استان تشکیل شد و با رأی‌گیری توسط این شورا، رئیس بسیج اساتید مشخص شد.

رئیس سابق بسیج اساتید استان بوشهر گفت: در طی این ۸ سالی که در خدمت عزیزان در بسیج اساتید استان بودیم، تلاش‌های فراوانی شد تا بتوانیم در طول این مدت کارهای علمی، تخصصی و فرهنگی انجام شود که شاید مهمترین کاری که در این ۸ سال انجام شده است، اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی در استان بوشهر است که در این پروژه تمام نقاط ضعف و قوت استان بوشهر را در آن پروژه بررسی کردیم.

چمکوری افزود: طی جلسه‌ اخیر سازمان بسیج اساتید، استان بوشهر و خوزستان به‌عنوان استان‌هایی معرفی شدند که علاوه بر برنامه‌های سازمان بسیج اساتید، برنامه‌های دیگری از لحاظ علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی غیر از برنامه‌های مدون ابلاغی داشته‌اند.

وی بیان کرد: در طی این ۸ سال تلاشمان این بود که به‌توانیم تعامل و ارتباطات خوبی با دانشگاه‌ها داشته باشیم و از همه ظرفیت‌ها برای چشم‌اندازی که داشتیم بهره ببریم و در این راه از همه رؤسای دانشگاه و اساتیدی که در طول این مدت با ما همکاری کردند تشکر می‌کنم.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: از فرماندهی سپاه امام صادق(ع) صمیمانه تشکر می‌کنم که در طول این ۸ سال، هر وقت نیاز بود به ما کمک کردند، همراهی کردند و با بلند نظری پذیرای بسیج اساتید بودند.

باقر گرگین استاد دانشگاه و رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر اظهار کرد: در این مقطع از انقلاب و در گام دوم انقلاب باید ظرفیت حداکثری را به‌کار بگیریم وگرنه قطعاً در تحقق اهداف گام دوم دچار چالش خواهیم شد.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر گفت: در بسیج اساتید به لطف الهی بنا داریم طرح تحولی را که با کمک همکاران و دوستان آماده کردیم نهایی شود و اساتید انقلابی و همه اساتید دانشگاه‌ها که عضو هیأت علمی و حق التدریس هستند و ظرفیت‌های اجتماعی خوبی دارند، به‌توانیم آنها را فعال کنیم و یک ساختار سازی مناسبی ایجاد کنیم.

گرگین افزود: اگر به‌خواهیم بدنه اجتماعی را فعال کنیم روی همه افراد نمی‌توانیم کار کنیم ولی روی عده‌ای خاص می توانیم کار کنیم که آنها روی همه افراد نفوذ داشته باشند و آن عده خاص نخبگان و اساتید دانشگاهی هستند.

وی ادامه داد: برابر طرح تحولی که در نظر گرفته شده است، هسته‌های پژوهشی و مسأله یابی و حل مسئله در حوزه‌های مختلف شکل خواهد گرفت و هر استادی بنا بر تخصص و تجربه خود در این حوزه‌ها وارد خواهد شد و این به بدنه اجتماعی دانشگاهی کشیده می‌شود و در این گام دوم آنچه که مد نظر مقام معظم رهبری است محقق گردد.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر تأکید کرد: ظرفیت‌ها و نهادهای فرهنگی و ارزشی در دانشگاه‌ها را باید به‌کار بگیریم و همه یک ید واحد باشیم و هر کسی‌که ظرفیتی داشته باشد دعوت خواهیم کرد تا به‌توانیم از آن اساتید دانشگاهی بهره‌مند شویم.

در پایان این مراسم از فعالیت‌های محمد چمکوری تقدیر به عمل آمد و باقر گرگین که سابقه معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد بوشهر را در کارنامه دارد، به‌عنوان رئیس سازمان بسیج اساتید استان بوشهر معرفی شد.

انتهای پیام//

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.