بازی به اصطلاح سیاسی آقای جمیری با تاریخ و هویت عالیشهر است/ عالیشهر جز خاک تنگستان است

به گزارش تنگستان نما؛ شهر عالیشهر طبق نقشه جز خاک تنگستان است ولی در سالهای قبل از خاک تنگستان جدا شد.

دو نفر از نمایندگان استان اقایان کرمی نماینده مردم دشتی و تنگستان و جمیری نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مصاحبه های واکنش های اتنجام دادند.

نماینده دشتی و تنگستان: عالیشهر بخشی از تنگستان است!

غلامحسین کرمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس در نشست با دهیاران و شوراهای اسلامی گورکات تنگستان با اشاره به اینکه عالیشهر جزء اقلیم شهرستان تنگستان است اظهار داشت: عالیشهر که بخشی از شهرستان تنگستان است بدون حساب و کتاب نباید از حوزه قلمرو جغرافیایی تنگستان جدا شود.

وی با بیان اینکه حوزه اقلیم جغرافیایی تنگستان مشخص است تاکید کرد: عالیشهر جزئی از قلمرو جغرافیایی تنگستان است و در این راستا تبدیل منطقه گورکات با حفظ نام‌های محلی به شهر از مطالبات مهم مردم است.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم:

عالی‌شهر از شهرستان بوشهر جدا نمی‌شود

عبدالکریم جمیری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره جدا شدن عالی‌شهر از شهرستان بوشهر اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی مهمترین وظیفه کارگزاران دولت و وکلای ملت، خدمت صادقانه و گره گشایی از کار مردم است و زیربنای این اصل نیز حفظ وحدت و پرهیز از اختلاف افکنی و دامن زدن به مسائل حاشیه‌ای و نادرست است.

وی اضافه کرد: بر اساس مذاکراتی که صورت گرفت موضوع جدا شدن عالی‌شهر از شهرستان بوشهر هم از نظر مسئولین استان و هم مسئولین وزارت کشور مردود است و به هیچ عنوان عملی نخواهد بود.

علی احمدی فرزندی از دیار بزرگان مطلبی در فضای مجازی نوشت:

بنام خالق قادر
خداوند را شاکریم زنده موندیم و یک موضعگیری و در کل یک پروسه سیاست بازی از آقای جمیری دیدیم که ایکاش قبل از ارائه آن با چند نفر از مورخین و مطلعین دیارم مشورت مینمود و یا مانند سایر مسایل کلی و حتی جزئی که هیچ اثری از او دیده نمیشود در مورد عالیشهر هم إظهار نظر نمی نمود تا به حافظه تاریخی ایشان شک نکنیم.

جناب آقای نماینده بر خود لازم میدانم جهت تنویر افکار مخاطبین شما و مردم عزیز استان همیشه جفا دیده بوشهر چند نکته عرض نمایم .

۱- اگر چنانچه به خود اجازه می دادید و چند صفحه ای از تاریخ زرین خطه ایستادگی و استواری ،تنگستان عزیز را مطالعه مینمودید که باز هم به دلیل دل مشغولی حضرتعالی که بیشتر به فکر نان شب مردم می‌باشید می‌دانستید که نام عالیشهر برگرفته از نام پر آوازه خاک پاک عالی چنگی می‌باشد که جزیی از خاک تنگستان عزیز است و مقرر بوده که این شهر بعنوان میزبان، پذیرای مردم شریف کل منطقه استان بوشهر باشد و در کنار عالی چنگی و گورکات جزئی از تنگستان باشد ولی متاسفانه به دلیل کوتاهی و سهل انگاری مسولین وقت شهرستان تنگستان اتفاق دیگری افتاد و با بودجه مصوب شهرستان تنگستان این شهر آماده شد ولی به کام دیگری رفت.

بنابراین تاریخ عالیشهر وابسته به تاریخ با عظمت تنگستان است و اگر به موقعیت جعرافیایی آن هم نگاه کنیم میبینیم که در دل تنگستان قرار گرفته و راه ارتباط آن با سایر مناطق هم از خاک تنگستان میگذرد و مسئولین آن با تمام وقاحت به مردمان سرزمین تنگستان بخصوص گورکات بی احترامی می کنند تا جایی که اتوبوس های بین شهری مسافرین محترم منطقه گورکات را حتی سوار نمی‌نمایند.

۲ -موضعگیری دلسوزانه و شجاعانه نماینده انقلابی دشتی و تنگستان در مورد عالیشهر بر مبنای در خواستهای کتبی و شفاهی هزاران نفر از مردم بزرگوار عالیشهر بخصوص مردم شریف و شوراهای محترم شمال بخش دلوار صورت گرفته و لذا ایشان در کنار اقدامات عمرانی و إجرائی بسیار بزرگ و مهم برای حوزه انتخابیه که بنا به گفته آمار و مستندات موجود و همچنین چشمان نظاره گر مردم منطقه به اندازه چند سال کارکرد دیگر نمایندگان می باشد و در راستای انجام وظیفه نمایندگی، موظف به پیگیری این درخواست مردم می باشد و چنانچه غیر از این باشد در حق مردم و درخواست آنها جفا نموده است . چرا که ایشان وکیل المله است نه وکیل الدوله.

۳- مردم شریف عالیشهر برای همه ما عزیزند و باز طبق آمار موجود بالغ بر ۷۰ درصد جمعیت ساکن آن مربوط به شهرستان تنگستان می باشند و سرزمین تنگستان همیشه با آغوش باز پذیرای قطعه ای دیگر از سرزمین مادری خود می‌باشد.

۴- ای کاش آقای جمیری با مستندات و مدارک مثبته به مخاطبین اعلام می‌داشتند که سابقه اجرایی ایشان بجز ١ سال مدیریت آموزش و پرورش برازجان چه سابقه اجرایی در کارنامه خود دارند و ای کاش نیم نگاهی به تجربه کاری و سن مدیریتی نماینده دشتی و تنگستان که از با تجربه ترین نمایندگان تاریخ استان بوشهر با سابقه مدیریت در وزارتخانه ها و قوای سه گانه حتی وزارت کشور نیز میباشد و تفاوت اصل از حاشیه را خوب میدانند ، مینمودن و از این تجربه که تجربه گرانسنگی است جهت آرامش منطقه استفاده می‌نمودندو می‌دانستند که موضوع عالیشهر برای تنگستان یک موضوع حاشیه ای نیست بلکه خواست بحق مردمان سرزمین مادری مان می‌باشد.

۵-جناب آقای جمیری لطفا بجای آنکه کم کاری خودتان در زمینه عمرانی ،اجتماعی و اقتصادی در چهار سال قبلی نمایندگیتان و این یکسال جاری را پشت پرده سیاسی کاری موضوع عالیشهرپنهان نمایید بفرمایید در چهار سال نمایندگی قبل ، شما چه برنامه اجرایی و عمرانی و حتی اجتماعی برای شهر عالیشهر داشتید.

چرا فقط به این شهر بعنوان ابزار انتخاباتی و رای آوری استفاده نمودید و برای عالیشهر چکار کردید.

در پایان میبایست یادآور گردم موضوع عالیشهر برای سرزمین مادریشان تنگستان عزیز از نان شب واجب تر است و انشاالله که با درایت شما و نماینده دشتی و تنگستان و همراهی همه مردم بویژه مردم شریف عالیشهر این موضوع حل گردد.

من الله توفیق برادر همیشه همراهت
علی احمدی از سرزمین تنگستان عزیز

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.