خودمان را گول نزنیم/فوتبال تنگستان مدیون چند نفر دلسوز است

به گزارش تنگستان نما؛ چند روز پیش مطلبی با عنوان(( فوتبال تنگستان در اوج افتخار )) بر روی سایتهای تنگستان درج شده بود که باعث غرور هر تنگستانی می شد.

اما این مطلب برای کسانی که با فوتبال این خطه دست و پنجه نرم می کنند مطلبی دور از واقعیت می باشد و چیزی جزء امار و خیال بافی و خود فریفتن نمی باشد، زیرا از فوتبال تنگستان فقط نامی باقی مانده است، بیایید واقع بین باشیم اگر اسمی از فوتبال در تنگستان باقی مانده باید دست بوس چند نفر انگشت شمار از عاشقان و دلسوختگان این ورزش باشیم که در این اوضاع بد اقتصادی زحمت تیم داری در این شهرستان را به دوش می کشند، بله روی کاغذ و امار نتایج تیمهای تنگستانی خوب است و میتوان به ان بالید و باعث غرور است.

ولی ایا از خود سوال کرداید اگر پول این چند نفر دلسوخته نبود شاهین عامری کجا بود؟ فوتبال خطه ساحلی که در سالیان قبل مملو از بازیکنان بزرگ و با استعداد بود و تیمهای ان خطه فقط بر روی کاکل بازیکنان شهر یا روستای خود می چرخید الان چی شده اند ۰ بروید نگاهی به فوتبال بنه گز که این چند سال جور فوتبال تنگستان را به همراه شاهین عامری و امید اهرم در استان و کشور کشیده اند بیاندازید؟!

بنه گزی که زادگاه اسطوره های فوتبال شهرستان بود الان ببینید چند بازیکن از دل این روستا میتوان بیرون بیاورید؟! پرسپولیس بنه گز و استقلال بنه گز که همگان میدانند چه بازیکنانی داشتن و چطور در برابر بزرگان دیگر مناطق عرض و اندام میکردند؟!
الان اگر پول چند دلسوخته و عاشق فوتبال در بنه گز و عامری نبود شک نداشته باشید خبری از فوتبال در تنگستان نبود ۰ بله واقعیت این است که اگر این بزرگواران فقط به دلیل داشتن پول و جمع کردن چند بازیکن از دیگر مناطق نام تنگستان را زنده نگه داشته اند ۰ شما بروید و ببینید این تیمها چند بازیکن از تنگستان دارند ۰در سالیان نه چندان دور در روستای بزرگ بنه گز می توانستی سه الی چهار تیم بزرگ جمع آوری کنی آن هم تیم خوب۰۰ اما در حال حاضر نمی توان حتی یک تیم از دل این روستا بیرون کشید که گفته بزرگان این روستای فوتبال خیز خود گواه این قضیه میباشد.

ایا به چند تیم رده پایه چند سال کارگر بنه گز نگاه کرده اید؟! اگر توانستید چند بازیکن تنگستانی در این تیم پیدا کنید شما درست میفرمایید.

به لطف پول خود نخبه های شهرهای دیگر جمع آوری میکنند و نام تنگستان را زنده نگه میدارند که بازهم دستشان درد نکند

درددل و ناگفته ها زیاد است این چند خط رابه این دلیل نوشتیم که زنگ خطر احساس کنند کسانی در این فوتبال زحمت میکشند و قصد پیشرفت و کمک به فوتبال تنگستان را دارند ۰
از این که فشارهای اقتصادی و هزاران مشکل دیگر باعث شده فوتبال در این منجلاب گرفتار بشود شکی نیست ولی روی صحبت با برادران قانونگذار فوتبال در این شهرستان است.

بر این که هیأت جدید تازه روی کار امده و همگان قبول دارند که انسانهای زحمتکش و دلسوزی هستن و دارند تمام سعی و تلاش خود را برای فوتبال این شهرستان انجام میدهند شکی نیست، ولی باید قبول کرد در نابود شدن فوتبال این شهرستان هیأت های قبل نقش بسزایی داشته اند ان هم به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح قانونگذاری در امور اداره کردن فوتبال این شهرستان.

توقع از هیاُت جدید این است که با توجه به اینکه انسانهای دلسوز و با تجربه ای هستند راه هیاُت های قبل را نروند. وفریب چند امار و نتایج زودگذر را نخورند.و با پر کردن فضای مجازی از آمار و بیلان های تو خالی خود و مردم را فریب ندهند

ضرورت توجه به رده پایه با برنامه ریزی و حمایت صحیح از نان شب برای فوتبال تنگستان واجب تر است امیدوارم هیاُت جدید بیشتر انرژی خود را صرف رده پایه بکند تا اینده فوتبال تنگستان بیمه شود۰

امید است با بکار بردن افرادی کاربلد و دلسوز و اشنا به فوتبال روز با برنامه ریزی و قانون گذاری صحیح فوتبال تنگستان عزیز و بزرگ را به سوی جایگاه واقعی خود برسانند.

با تشکر از طرف دلسوزان فوتبال شهرستان تنگستان

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.