مسئولان کشور نباید مسئله اقتصاد را به رفع تحریم ها گره بزنند

به گزارش تنگستان نما؛ حجت الاسلام والمسلمین حبیب پهلوزاده امام جمعه شهر اهرم در خطبه های این هفته شهراهرم اظهارداشت:دنیا بیش از هزار سال است که به ظاهر از برکات حکومت و وجود نورانی امام معصوم خالی است، اما این خورشید برای همیشه پشت ابر نمی ماند چون خداوند اراده کرده است که مستضعفین وارث این دنیا و حکومت شوند و نرید انمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین. لذا حرکت کردن در مسیر اراده الهی و مقدمه سازی ظهور و رسیدن به تمدن اسلامی، با ایمان و توکل به ذات لایزال الهی محقق خواهد شد.

امام جمعه اهرم ضمن تبریک سال ۱۴۰۰ با اشاره به اینکه رعایت بهداشت از ضروریات است بیان کرد: با توجه به آمار رو به افزایش مبتلایان کرونا همشهریان عزیز نسبت به استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی اهتمام لازم را داشته باشند و ساده انگاری نشود.

وی یا اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای مدظله العالی یاد آورشد: اول اینکه انتخاب شعار سال ها از روی کار کارشناسی و رصد اطلاعاتی است که عمل به فرمان و شعار سال و حرکت هر سه قوه و مردم در مسیر تولید و پشتیبانی از تولید و مانع زدایی ها می تواند حلال مشکلات باشد.

پهلوزاده افزود: انتخاب مسیر حرکت و انتخاب شعار سال از رسالت های امام جامعه است که گفتمان سازی و جریان سازی در یکسال پیش رو را جهت دهی می کند. مقام معظم رهبری بیش از بیست سال است که شعار سال را با نگاه و اولویت اقتصاد انتخاب می کنند.به همین منظور قرارگاهی در مجموعه دفتر و ستاد نماز جمعه جهت تحقق شعار سال تشکیل شد که متشکل از «کارگروه اقتصادی»، «کارگروه مساجد تمدن‌ساز»، «کارگروه فرهنگی» و گروه جهادی از جوانان مومن انقلابی که ان شاءالله قدم‌های مهمی و موثری در مسیر تحقق شعار سال برداشته شود.

امام جمعه اهرم با اشاره به پیام مقام معظم رهبری ادامه داد: مسئولان کشور نباید مسئله اقتصاد را به رفع تحریم گره بزنند. اقتصاد کشور را نمی شود پا در هوا نگه داشت که اقتصاد کشور را بر اساس پابرجا بودن تحریم ها برنامه ریزی کنید.

پهلوزاده امام جمعه خاطر نشان کرد: ۸ سال است اقتصاد را مشروط کرده اند به این امضاهای بی‌خاصیت برجامی. منتظر ذلت و منت امسال ترامپ و کری و دیگران نباید بود، بلکه اگر از مردم کمک گرفتید و گوش به فرمان ولی امر بودید به عزت و بی نیازی از رفع تحریم خواهید رسید همینطور که در موارد مختلف رسیده اید.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: در انتخابات هم اگر سنگینی مسئولیت را نمی‌شناسید وارد نشوید که بعد بگویند ما اختیارات نداریم که اینها خلاف واقع است و حضور حداکثری مردم در انتخابات بسیار مهم است.
چون خطرآسیب کسی که در قله قرار دارد بیشتر از کسی است که در دامنه کوه و یا روی زمین است.

وی گفت: انقلاب اسلامی در قله نگاه‌های مستضعفین عالم قرار دارد لذا تقویت انقلاب و مشارکت حداکثری؛ تحقق اراده حق تعالی در حمایت از مستضعفین و مقابله با مستکبرین عالم خواهد بود.

پهلوزاده امام جمعه اهرم یاد آورشد نکته بسیار مهم دیگرچ مسئله فضای مجازی است که اگر ما پادشاهان قاجار و پهلوی را به‌خاطر بی تفاوتی و بی غیرتی در واگذاری بخش‌هایی از خاک ایران به خیانت متهم می‌ کنیم، چون از مرزهای جغرافیایی دفاع کردند.در مسئله فضای مجازی و کنترل این فضا و تسلط صهیونیست و آمریکا بر تمام اطلاعات مردم با وجود تاکیدات چند باره حضرت آقا؛ همانطور که مرزبانی از مرزهای جغرافیایی به دست نیروهای مسلح است چرا مرز های اطلاعاتی و حراست از اطلاعات و آبرو و ناموس مردم نباید به دست نیروهای مومن انقلابی حراست شود؟

امام جمعه اهرم بیان کرد: چرا مطالبه راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را پشت گوش می‌اندازید؟ چرا مردم را تشویق به کاربری شبکه‌های اجتماعی صهیونیستی کرده اید که سود آن در جیب نظام سلطه است؟چرا با تاخیر در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ۶۴ درصد مردم در واتساپ و ۴۵ درصد در شبکه دیگر ۳۶ درصد در شبکه دیگر کاربر و کارگر نظام سلطه کرده اید؟
هیچ کس منکر فواید سامانه‌های الکترونیکی نیست وظیفه دولت بوده که دولت الکترونیک را فعال کند.

مسئول اجرایی کشور می‌گوید: ما داریم از سنت به مدرنیته وارد می‌شویم و تا عادت کردن به فناوری های نو و شرایط جدید کمی سخت است. کسی منکر استفاده از این فضا نیست.

وی ادامه داد: آیا از لوازم گذر از سنت به مدرنیته واگذاری اطلاعات مردم به دشمن است؟ کم رنگ کردن غیرت است؟ سست کردن اعتقادات مردم است؟ مقام معظم رهبری می فرمایند دشمن در همه زمینه‌ها آرایش جنگی گرفته حتی در فضای مجازی هم آرایش جنگی گرفته اند، خودشان اسم این فضا را گذاشتند «نبردگاه سایبری» آنوقت در داخل یک فضای رها و ولنگاری طراحی شده لذا مواظب باشند به جای صیانت از فرزندان و ناموس این مملکت متهم به خیانت نشوند.تلفات در جنگ نظامی شهید محسوب می شود اما کسانی که در فضای مجازی آسیب می بینند با فساد باطن از دنیا می روند.

پهلوزاده امام جمعه اهرم یاد آورشد: اما ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی و رای بیش از ۹۸ درصدی مردم به نفی طاغوت که در ۲۲ بهمن ۵۷ محقق شده بود و استقبال از استقرار نظام دینی که در ۱۲ فروردین ۵۸ با رای مردم انتخاب شد که در واقع در مسیر تحقق کلمه لا اله الله است که در این مسیر باید کارگزارانی پاک عقیده و پاکدست گفتمان انقلاب را به جلو ببرد تا دچار نفوذ و تحریف انقلاب نشویم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.