سفر مشاور و نماینده ی ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان بوشهر

به گزارش تنگستان نما؛ کمیته های پشتیبانی از تولید و مانع زدائی و رفع موانع تولید در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد.

یاوری مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یاوری دراین سفر با حضور در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان بوشهر گفت: حسب دستور دکتر شریعتمداری وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته پشتیبانی از تولید با محوریت معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و کمیته مانع زدائی با محوریت دبیر هیات امناء سازمان ها و صندوقها برای تحقق منویات مقام معظم رهبری تشکیل شده است. کریم یاوری گفت: در دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشکیل مستمر و منظم جلسات هفتگی با حضور اعضاء مرتبط تاکید گردیده است.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تامین تسهیلات ارزان و آسان که به سهولت در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان و کارفرمایان بنگاههای اقتصادی قرار گیرد، مورد تاکید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: توجه به بیمه، بازنشستگی و درمان نیروی کار و مشمول از جمله تاکیدات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مسئولان کمیته های پشتیبانی و مانع زدایی می باشد.

یاوری افزود: بر حسب دستور صادره از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تسهیل گری در امر ایجاد بنگاههای اقتصادی خصوصی و تعاونی، مانع زدائی از روند تولید و کارآفرینی و سهولت در اجرای قوانین و مقررات حاکم بر کار و تولید و توجه جدی به رفع موانع از پیش پای تولیدکنندگان و کارآفرینان و سرمایه گذاران مورد تاکید قرار گرفته است.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: رفع مشکلات بنگاههای اقتصادی مشکلدار و گره گشائی و تسهیل امور آنان برای صیانت از نیروی کار، حفظ فرصتهای شغلی و توسعه اشتغال نیروی کار جدید از اولویت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

کریم یاوری اظهار کرد: یکی از راههای تحقق شعار سال توجه ویژه به امر مهارت آموزی و آموزشهای فنی و حرفه ای نیروی کار است. نیروی کار با دانش و مهارت کافی و داشتن حرفه و تخصص لازم می تواند کمک موثری در پشتیبانی امر تولید قلمداد شود.

یاوری خاطر نشان کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده است تا نیروی کار مورد نیاز بنگاههای اقتصادی کشور را با سهل ترین شیوه ممکن و در عین حال روشهای نوین ارائه آموزشهای مهارتی و حرفه ای آموزش دهد.

در استان بوشهر طی سال ۹۹ با تشکیل ۶۴ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با همت و تدبیر استاندار و اعضاء کارگروه، ۷۰۸ پرونده مطروح و طی ۸۳۲ مصوبه مشکلات واحدهای مشکلدار استان بررسی و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.