نوشتن یک پیام نسبت به سالروز شهادت زائرخضرخان اهرمی برایتان دشوار بود؟

به گزارش تنگستان نما؛ عابد تمدنی/ دلیل پیام ندادن مدیران استانی و مدیران تنگستانی به مناسبت سالروز شهادت زائرخضرخان اهرمی چیست؟

تنگستان یکی از شهرستان های تاریخی استان و کشور می باشد و بزرگانی چون شهید زائرخضرخان اهرمی، شهید رئیسعلی دلواری، آیت الله علم الهدی اهرمی، آیت الله معتقد اهرمی، شهید احمد خان تنگستانی، باقرخان تنگستانی و … در این شهرستان به دنیا آمده اند.

شهید زائرخضرخان اهرمی ضابط تنگستان و فرمانده جنگ در برابر انگلیس بود که متاسفانه در طول سالیان به این دلیر مرد جنگ بی توجهی‌های زیادی شده است.

شهید زائرخضرخان اهرمی با رشادت‌های خود، کمک های زیادی به وطن خود کرد که متاسفانه هیچ کنگره‌ای و هیچ همایشی برای این مرد شجاع و دلیرمرد در تمامی سالهای گذشته گرفته نشد.

ولی امسال شهرداری و شورای اسلامی شهر اهرم با یک اقدام پسندیده، روز ۲۰ فروردین را به مناسبت سالروز شهادت زائرخضرخان اهرمی بنام روز اهرم نام گذاری کردند که جای تقدیر دارد و می طلبد در سال های آینده همه مسئولان شهرستانی و استانی مراسم بزرگی در حد نام این دلیر مرد مبارزه با استعمار گرفته شود.

متاسفانه اکثر مدیران در تنگستان و همچنین مدیران استانی به جز فرماندار تنگستان، شهرداری و شورای اسلامی اهرم، نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان و رئیس آموزش و پرورش تنگستان، بنر و یا حتی با درج پیامی برای بزرگداشت یاد و نام این شهید اقدامی نکردند، که باید تاسف به حال این مسئولان خورد.

در سالروز شهادت زائرخضرخان اهرمی و روز اهرم، یک سوال بزرگ پیش آمد که با این همه مسئول بومی در شهرستان چرا اغلب مسئولین بومی هیچ پیامی به این مناسبت ارسال نکردند؟ کسانی هم که به مناسبت سالروز شهادت زائرخضرخان اهرمی و روز اهرم پیام دادند با چند روز تاخیر پیام اقدام کردند که اگر پیام نمی دادند بهتر بود.

سوالی از مدیر کل میراث فرهنگی استان دارم، آیا شهید زائرخضرخان اهرمی جز بزرگان و فرماندهان جنگ در مقابل انگلیسی ها است یا نه؟؟ اگر هست چرا هیچ پیامی به مناسبت سالروز شهادت زائرخضرخان اهرمی نزدید و اگر نیست دلیل آن برای ما مشخص کنید.

ممنون می شوم از مدیرکل میراث فرهنگی استان بوشهر که جواب این سوال بزرگ را برای روشن شدن افکار عمومی بدهند.

مسئولان غیربومی به مناسبت روز اهرم و سالروز شهادت زائرخضرخان اهرمی پیام دادند ولی متاسفانه هیچ یک از مسئولان بومی هیچ که هیچ.

شهرداری و شورای اسلامی شهر اهرم یک هفته به مناسبت ۲۰ فروردین سالروز شهادت زائرخضرخان اهرمی و روز اهرم برنامه داشتند و برنامه های خود را در قلعه شهید زائرخضرخان اهرمی( قلعه کلات) برگزار کردند و میزبان این برنامه قلعه کلات اهرم و میراث فرهنگی بود که متاسفانه مسئول میراث فرهنگی شهرستان در برنامه حضور نداشت که این هم جای سوال دارد.

سایت تنگستان نما آمده جوابیه مسئولان برای درج سایت می باشد.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.