تعیین روز اهرم بزرگ ترین دستاورد فرهنگی شهرداری و شورای شهر اهرم

به گزارش تنگستان نما؛ چند روزی است از برگزاری مراسمات ۲۰ فروردین ماه به عنوان روز اهرم که مقارن با سال روز شهادت زائرخضرخان اهرمی است می گذرد.

چند سالی بود که همه خواستار تعیین روزی به نام اهرم بودند، مثل شهرهای دیگر استان که همگی یک روز به نام آن ها انتخاب شده بود ولی شهر اهرم روزی به نامش مشخص نبود.

تا اینکه با پیگیری ها و پیشنهاد کمیسیون فرهنگی شورای اهرم و با همراهی مردم و فعالان فرهنگی و تصویب در شورای اسلامی شهر ، ۲۰ فروردین سالروز شهادت زائرخضرخان اهرمی به عنوان روز اهرم انتخاب شد تا شهرداری و شورا در کنار همه تلاش ها و برنامه های فرهنگی که در این سال ها داشته اند ، این بار با انجام این اقدام فرهنگی ( روز اهرم ) برگ زرین بزرگی در کارنامه خود به ثبت برسانند.

با همه نواقصات و کمبودهایی که مشاهده می شد، ولی به اعتراف بسیاری از شهروندان مراسمات و برنامه های خوبی برای گرامیداشت روز اهرم انجام شد و باعث شد اهرم بیشتر از گذشته معرفی و شناخته شود.

البته بدون شک نباید از نقش ویروس کرونا و بحرانی تر شدن شرایط کرونایی جامعه بعد از تعطیلات نوروزی گذشت که مسلما اگر محدودیت های خاص شیوع این ویروس وجود نداشت به گفته مسئولان و متولیان بزرگداشت روز اهرم مراسمات در سطح وسیع تر و به شکل هر چه بهتری برگزار می شد.

ولی انچه که مهم است این مساله می باشد که شورا و شهرداری دوره پنجم عزم خود را جزم کرد و روزی را به نام اهرم مشخص نمود و برنامه هایی نیز به این منظور تدارک دید و عملیاتی نمود تا این وظیفه و بار مسئولیت بر دوش آیندگان سنگینی کند و این برنامه را ادامه دهند.

تنگستان نما بر خود لازم می داند در این راستا از تلاش های مهندس شکوه شهردار اهرم که برنامه ریزی و مدیریت مراسمات این روز بر عهده ایشان بود، عباس صبوری ریاست و دیگر اعضای شورا، از که مدیریت دبیرخانه ستاد گرامیداشت روز اهرم و پیگیری های امین ماندگار رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اهرم به عنوان آغاز گرد و مسئول کمیته تعیین روز اهرم و از فعالان حوزه فرهنگ که در تعیین روز اهرم مشارکت داشته و از سرکار خانم هندی پور مسئول روابط عمومی شهرداری که با پشتکار و همت مثال زدنی خود برنامه های روز اهرم را پیگیری و هماهنگی نمود تا به سرانجام برسد و همه کسانی که به هر نحوی در این زمینه همکاری داشتند تشکر نماید.

همچنین پیشنهاد می شود فعالان حوزه پژوهش گری و تاریخ و حوزه فرهنگ برنامه ها و مراسمات روز اهرم در اولین سال برگزاری ، مورد نقد و بررسی قرار دهند تا در سال های آینده شاهد برگزاری مراسمات پربارتری باشیم.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.