نامزدهای رد صلاحیت شده شورا دست به دامن واسطه‌ها

به گزارش تنگستان نما؛  نیما دشتی نوشت: متأسفانه بعضاً در گذشته به دلیل همین فشارها و یا بی توجهی نمایندگان به وظایف قانونی خود کسانی سکان امور شهر را به دست گرفتند که علاوه بر حیف و میل بیت المال آبروی نهاد مقدس شورای اسلامی را نیز در اذهان عمومی خدشه دار نمودند و حال امید مردم به هیئت‌های نظارت است تا مر قانون را اجرا، اصل انصاف در احراز صلاحیت ها را رعایت و با شناخت دقیق و جلوگیری از افراد مسأله دار راه انتخاب اصلح را برای مردم هموار کنند.

مردم جامعه در دنیای کنونی تا حد زیادی در زندگی؛ متاثر از انتخاب‌های خود می باشند؛ اگر در انتخاب های جمعی خود دقت نظر و حساسیت داشته باشند بی شک در آینده نزدیک، شاهد رشد و پیشرفت‌هایی ‌در همان بخش خواهند بود و اگر دقت نکنند و خردمندانه انتخاب نکنند از همان نقطه ضربه خورده و کمترین نتیجه آن ضرری عمومی است که به اجبار باید تا مدت ها آن را یدک بکشند.

 پس اگر به فکر آسایش و فردای بهتری هستیم باید امروز در انتخاب‌های خود، حساسیت و وسواس بیشتری داشته باشیم.

انتخابات شوراهای شهر و روستا که شمارش معکوس برای برگزاری آن شروع شده است از جمله انتخاب هایی است که توسعه و پیشرفت و آینده بهتر شهر و روستا به “درست انتخاب کردن ما ” بستگی دارد.

بخش اعظم مسئولیت درست انتخاب کردن مردم نیز بستگی به درست انتخاب کردن و دقت نظر بالای دستگاه‌های متولی اجرا و نظارت است.

بسیاری از مرفهان بی درد و چپاولگران بیت المال با زر و زور و تزویر و به مدد برخی رسانه ها، نمایندگان مجلس و هیأت نظارت را به باد انتقاد گرفته و با بی تقوایی برای رسیدن به مقاصد مسموم خود (که نمونه های آن را در شورای قبل شاهد بودیم) در صدد خدشه دار نمودن این جایگاه نظارتی و پایمال کردن حق مردم هستند.

متأسفانه بعضاً در گذشته به دلیل همین فشارها و یا بی توجهی نمایندگان به وظایف قانونی خود کسانی سکان امور شهر را به دست گرفتند که علاوه بر حیف و میل بیت المال آبروی نهاد مقدس شورای اسلامی را نیز در اذهان عمومی خدشه دار نمودند و حال امید مردم به هیئت‌های نظارت است تا مر قانون را اجرا، اصل انصاف در احراز صلاحیت ها را رعایت و با شناخت دقیق و جلوگیری از افراد مسأله دار راه انتخاب اصلح را برای مردم هموار کنند.

وسواس هیئت‌ نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا برای استان بوشهر ضرورت انکار ناپذیری است که مردم انتظار دارند بدون رعب و اغماض در احراز و یا رد صلاحیت اقدام کنند و تحت تاثیر جو قوم و قبیله و یا نفوذ افراد مسئله دار واقع نشوند و بدانند که فرد بی صلاحیت در هر پست و لباسی که باشد لایق خدمتگزاری برای این مردم نجیب نیست و نباید به عرصه انتخابات ورود پیدا کند.

یقیناً ایستادگی در برابر این زیاده خواهی ها و جوسازی های رسانه ای اراده ای پولادین می خواهد و قطعاً مردم برای اینکه افراد متخصص، متعهد و با تجربه و پاکدست، عنان امور را به دست گیرند محکمترین پشتیبان هیأت های نظارت خواهند بود.

گام خبر

انتهای پیام /

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.